Zamlar geri alınsın, faturalarda indirime gidilsin!

Koronavirüs (Covid-19) pandemisinin ekonomi üzerindeki olumsuz etkisi nedeniyle elektrik ve doğalgaz faturalarının ödenemeyip doğalgaz ve elektrik saatlerinin mühürlendiği dönemde zam yapılmasının esnafı ve vatandaşı daha da fazla mağdur edeceğini savunan Bartın Madeni Eşya ve Sanatkarlar Odası (MESO) Başkanı Yılmaz Akdeniz, fatura mağduriyetine son verilmesini istedi.
Bu haber 2021-01-06 14:50:05 eklenmiş ve 2078 kez görüntülenmiştir.

 

“Kış aylarında pandemi nedeniyle zor günlerden geçen esnafımızın elektrik ve doğalgaz faturalarına gelen icralar durdurulmalı” diyen Akdeniz, faturalarda indirim beklerken yeni yıla zam haberleriyle girilmiş olmasının faturaları daha da ödenemez hale getirdiğini söyledi.

 

 

Esnafın elektrik ve doğalgaz faturalarına gelen icraların durdurulması gerektiğini vurgulayan Akdeniz, “Elektrik ve doğalgaz faturalarında birden fazla vergi bulunuyor. Bu yüzden de tüketim bedelinin çok üzerinde faturalar geliyor. Buna bir de yeni yılda elektrik ve doğalgaza yapılan zamlar eklenince rakamlar daha da yukarı çıkacaktır. Pandemi döneminde bu faturaların ödenmesinde aksamalar yaşanması çok normaldir. Çünkü bu süreçte esnafın ve sanatkarın geliri düştü. Fakat hem borçlar hem de kış ayları ile birlikte yükselen faturalar işlemeye devam ediyor. Bu yüzden esnaf ve sanatkârımızın başta olmak üzere elektrik ve doğalgaz faturalarına gelen tüm icralar bir an önce durdurulmalı. Kira, telefon, sosyal güvenlik primi, kredi borçları gibi birçok kalemde borcu olan esnafımız bu şekilde mağdur edilmemeli. Herkesin beklentisi, zamların geri alınarak fiyatlarda indirime gidilmesi” dedi.

 

TOLGA AKINER

 

ETİKETLER : Bartın Bartın MESO Yılmaz Akdeniz elektrik doğalgaz fatura icra
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›