Alkışlar Tutkun Mobilya'ya...

Bartın’da mobilya denince akla ilk gelen firmalardan biri olan Tutkun Mobilya, herkese “helal olsun” dedirten bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. İlimizdeki sokak kedilerinin barınma ihtiyacını karşılamak üzere kendi imalathanesinde tasarlayıp ürettiği 200 adet kedi evini ücretsiz olarak dağıttı. Kedi evlerinden almak isteyenler Tutkun Mobilya mağazası önünde uzun kuyruklar oluşturdu.
Bu haber 2020-12-25 14:05:47 eklenmiş ve 4018 kez görüntülenmiştir.

 

 

ERDEM TABAKOĞLU

İlimizde kendi atölyesinde ürettiği mobilyalar ile sektörde önemli bir yere sahip olan Tutkun Mobilya’nın sahibi Faruk Tutkun, herkese örnek bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdi. Zorlu kış şartlarında sokakta yaşayan kedilerin üşümemesi için kendi imalathanesinde tasarlayarak imal ettiği 200 adet kedi evini isteyen hayvanseverlere ücretsiz olarak dağıttı.

 

 

Bu yüzden de Tutkun Mobilya mağazası 25 Aralık Cuma günü sabahın erken saatlerinden itibaren vatandaşların akınına uğradı. Kedi evlerinden almak isteyen vatandaşlar mağaza önünde uzun kuyruklar oluşturdular.

 

 

Tutkun Mobilya sahibi Faruk Tutkun, “Havaların çok soğuk olmasından dolayı, sokakta yaşayan kedilerimizin üşümemesi için böyle bir fikir aklımıza geldi. Sonra imalathanemizde bunları yaptık. Şu anda 200 adet kedi evi dağıtımı yapacağız. Bu sosyal sorumluluk projesini duyurduktan sonra insanlar çok talepte bulundu. Bundan sonra kedi evlerini yeniden yaparak, dağıtacağız. Amacımız sosyal sorumluluk projesiyle sokak hayvanlarının farkındalığını sağlamak onu da başardığımıza inanıyorum” dedi.

 

ETİKETLER : Bartın Tutkun Mobilya Kedi Evi Faruk tutkun
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›