“Eğitim adına yapılan her çalışma kaderimizi etkiliyor”

Öğretmenlere, “Sizlere yeni bir nesil yetiştirmek gibi çok önemli bir sorumluluk düşüyor” diyerek seslenen Bartın Vali Sinan Güner, eğitim adına yapılan her çalışmanın, devletimizin ve milletimizin kaderini doğrudan ilgilendirdiğini söyledi.
Bu haber 2020-11-24 11:01:46 eklenmiş ve 1020 kez görüntülenmiştir.

 

1928 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanını kabul ettiği tarih olan 24 Kasım’ı Öğretmenler Günü olarak kutlamanın mutluluğunun yaşandığını belirten Vali Güner, Atatürk, “Öğretmenler, Cumhuriyet fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister. Yeni nesli bu nitelik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir” sözleri ile öğretmenliğin ne kadar önemli olduğuna dikkat çektiğini dile getirdi. Güner, mesajını şöyle sürdürdü:
Öğretmenlik, emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, öğreten ve öğrenen arasında güven ve sevgi ilişkisine dayanan bir meslektir. Öğretmenler, geleceğe yön verenler, eğitimcilerdir. Eğitim-öğretim sistemimizin temel yapı taşları, istikbalimizin de mimarları olan siz değerli öğretmenlerimiz; sizlere yeni bir nesil yetiştirmek gibi çok önemli bir sorumluluk düşüyor. Eğitim adına yapılan her çalışma, devletimizin ve milletimizin kaderini doğrudan ilgilendirmekte ve etkilemektedir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki çalışmalarınızda da bu şuurda olacağınıza yürekten inanıyor; çocuklarımızın ve gençlerimizin vatanına ve ülkesine bağlı yetiştirilmesinde, dolayısıyla ülkemizin geleceğinin şekillenmesinde gösterdiğiniz özveri ve emeğe teşekkür ediyoruz. İçerisinde bulunduğumuz pandemi döneminde öğrencilerimize vermiş olduğunuz uzaktan eğitim sayesinde de; her koşulda eğitimi omuzlayarak götürebileceğinizi göstermeniz, öğretmenlik mesleğinin kutsallığını özetlemektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle; bizleri bilgi toplumu çağına hazırlayan tüm öğretmenlerimizin, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlar; Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bu kutsi görevi ifa ederken ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum.”

ETİKETLER : Bartın Öğretmenler Günü Sinan Güner
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›