“Fedakârlıkları için ne kadar teşekkür etsek az”

AK Parti Bartın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç, öğretmenlerin pandemi sürecinde dahi çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmesi için çalıştıklarına dikkat çekerken, “Bu üstün gayret ve fedakârlık için öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır” dedi.
Bu haber 2020-11-24 10:39:57 eklenmiş ve 812 kez görüntülenmiştir.

 

Milletvekili Tunç, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü bir mesaj ile kutladı. Bir ülkenin gelişmesinin ve çağdaş ülkeler seviyesinin üzerine çıkmasının ancak gelecek nesillerin emin ellerde yetişmesine bağlı olduğunu anımsatan Tunç, mesajını şu sözlerle sürdürdü:

“Her zaman olduğu gibi içinde bulunduğumuz Covid-19 salgını sürecinde de online olarak yürütülen eğitim faaliyetlerinde öğretmenlerimiz büyük bir fedakârlık örneği göstererek, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirmenin gayreti içerisinde görevlerini yapıyorlar, bu üstün gayret ve fedakârlık için öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır.

‘Bana bir harf öğretenin kölesi olurum’ diyen Hz. Ali'nin bu anlamlı sözü öğretmenlik mesleğinin kutsallığını net bir şekilde ortaya koymaktadır. Meslekler arasında hiçbir meslek için bu derece mana ifade eden bir söz bu güne kadar söylenmemiştir. Öğretmenlerimiz bu manevi yükün ağırlığını hissederek ülkemizi aydınlık yarınlara hazırlamaktadırlar. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler gününü kutluyor, başta Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ahirete intikal eden tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, emekli öğretmenlerimize, sağlık ve huzur dolu uzun ömürler diliyor, görev yapan tüm öğretmenlerimize aileleri ile birlikte sağlık içerisinde, başarılarla dolu bir meslek hayatı temenni ediyorum.”

ETİKETLER : Bartın Öğretmenler Günü AK Parti Yılmaz Tunç
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›