Akın, öğretmenlerin önemine dikkat çekti

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, “Öğretmensiz bir toplum ruhen, fikren, ahlaken ve vicdanen fakir düşecek, geride kalacaktır. Gelecek nesillerin yetişmesinde, olgunlaşmasında, fikir ve kanaat sahibi olmalarında hayati bir rolü olan öğretmenlerimizin, milletimizin varlığı açısından taşıdığı önem hiçbir şeyle kıyaslanamaz” dedi.
Bu haber 2020-11-24 10:31:41 eklenmiş ve 810 kez görüntülenmiştir.

 

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle kutlama mesajı yayımlayan Başkan Akın, mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Öğretmenlik; en başta bilgisiyle öğreten, tecrübesiyle öğütleyen, uzak görüşlülüğüyle öneren, bunların yanında geleceği özveriyle hazırlayan bir meslektir.  Öğretmen; öğrenenle öğretileni buluşturan, öğrenenle öğretilmesi gerekeni kavuşturan bir akıl, görgü ve sorumluluk sahibi kişidir. Öğretmensiz bir toplum ruhen, fikren, ahlaken ve vicdanen fakir düşecek, geride kalacaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir’ veciz sözü her şeyi açıkça anlatıyor. Yarınların kilidini açacak anahtar öğretmenlerin elindedir.

İstikbalin mimarı öğretmen, milli ve manevi ihtişamı yaşatacak irade yine öğretmene aittir. Bu nedenle gelecek nesillerin yetişmesinde, olgunlaşmasında, fikir ve kanaat sahibi olmalarında hayati bir rolü olan öğretmenlerimizin, milletimizin varlığı açısından taşıdığı önem hiçbir şeyle kıyaslanamaz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu müstesna günde çocuklarımıza bir harf öğretebilmek için yurdumuzun her köşesinde heyecanla görev yapan, fedakâr öğretmenlerimizin ‘Öğretmenler Günü’nü kutluyor, aileleri ve öğrencileri ile birlikte mutlu, huzurlu ve saadet dolu yıllar temenni ediyorum. Ayrıca, şehit düşmüş ve bir nedenle hayatlarını kaybetmiş öğretmenlerimize Allah’tan rahmet, emekli öğretmenlerimize uzun ve sağlıklı bir ömür temenni ediyorum.”

ETİKETLER : Bartın Öğretmenler Günü Bartın Belediyesi Cemal Akın
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›