“Öğretmenlere minnet borçluyuz”

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Halil Balık, “Bizleri yetiştiren, geleceğe hazırlayan ve bilginin gücüyle yolumuzu aydınlatan öğretmenlere şükran ve minnet borçluyuz dedi.
Bu haber 2020-11-24 09:50:33 eklenmiş ve 4098 kez görüntülenmiştir.

 

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Bartın TSO Başkanı Balık, öğretmenlerin, bir toplumun aydınlık geleceğini eğitimle inşa eden, geleceğimizin teminatı çocuklarımıza saygı, sevgi ve bilgiyi sabırla nakış gibi işleyen değerlerimiz olduğunu vurguladı. Milletin milli, ahlaki ve kültürel yönden güçlü ve medeniyet bakımından kalkınmış olmasının ancak öğretmenlerin üstün çalışmalarına bağlı olduğunu savunan Balık, mesajını şöyle sürdürdü:
“Onlar sadece okulu, öğrencileri değil tüm bir toplumu düzenleyen toplum mimarlarıdırlar. Öğretmenler, tarih boyunca ve dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar bilginin, çağdaşlığın, sevginin, barışın ve aydınlanmanın öncüleri, toplumun bütün kesimlerine yol gösteren önder ve örnek insanlar olmuşlardır. Bizleri yetiştiren, geleceğe hazırlayan ve bilginin gücüyle yolumuzu aydınlatan öğretmenlere şükran ve minnet borçluyuz. Bu duygu ve düşüncelerle, Büyük önder Atatürk'ün fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirme görevini tevdi ettiği, her türlü zorluk karşısında yılmadan çalışan onurlu meslekleri ve saygın kişilikleriyle gönüllerimizde müstesna yeri olan öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü en içten duygularla kutluyorum. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmetle, saygıyla ve şükranla anıyorum.”

ETİKETLER : Bartın Öğretmenler Günü Bartın TSO Halil Balık
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›