Evsel etil alkol raflardan kalkıyor

Bartın Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Barış Özkan, özellikle son aylarda sahte içki nedeniyle ülkemizde ard arda yaşanan onlarca ölüm vakasına dikkat çekerken, Aralık ayı ile birlikte etil alkol yüzünden gelen acı haberlerin azalacağını savundu. “Evsel amaçlı etil alkol aralık ayında raflardan kaldırılacak” diyen Özkan, vatandaşlardan daha bilinçli olmalarını ve bandrolsüz içki almamalarını istedi.
Bu haber 2020-11-24 09:19:35 eklenmiş ve 616 kez görüntülenmiştir.

 

Evsel amaçlı etil alkolün kasım sonu itibariyle raflardan kalkacağını hatırlatan Amasralı, “Yeni düzenleme ile birlikte artık etil alkole kolay yoldan ulaşmanın önü kesilmişti. Kasım onu itibariyle de evsel amaçlı etil alkol artık raflardan kaldırılacak. Vatandaşlarımız daha bilinçli olmalı ve merdivenaltı sahte alkol yerine bandrollü şişeleri tercih etmeli” dedi.

 

Sahte içki çok can aldı

 

Evlerde merdivenaltı yapılan kaçak alkollü içkinin çok can aldığını belirten Bartın Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Barış Özkan, şunları söyledi:

“Son zamanlarda birçok ilde sahte alkolden hayatını kaybeden vatandaşların haberleri peş peşe geldi. Aynı zamanda görme kaybı gibi birçok sorun yaşayan vatandaşlar da oldu. Etil alkole ulaşımın kolay olması, bandrollü alkolde ÖTV ve dolayısıyla fiyatın yüksek olması gibi birçok neden bu tür ağır sonuçlara neden oldu. Fakat yeni düzenleme ile artık etil alkole kolay ulaşımının önü kapandı.

 

Denatüre edilecek

 

Dezenfektan yapımı amacıyla etil alkole ulaşıp vatandaşın canına kast edenler artık amaçlarına ulaşamayacak. Artık etil alkolün internetten satışının yasaklanmasıyla bu gibi kötü haberlerin azalacağını düşünüyorum. Kasım sonu itibariyle de evsel kullanım amaçlı etil alkol raflardan tamamen kalkacak, bunun yerine yalnızca denatüre edilmiş yani acılaştırılmış ve alkol yapımına uygun olmayan genel kullanım amaçlı etil alkolün satışı yapılabilecek.”

ETİKETLER : Bartın Barış Özkan Bartın Bakkallar Bayiler Esnaf Odası etil alkol yasak sahte içki
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›