KöYPark ile ilgili durum değerlendirmesi yapıldı

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, KöyPark projesi ile ilgili değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda Başkan Akın, projenin son durumuyla ilgili bilgi aldı.
Bu haber 2020-11-22 21:33:00 eklenmiş ve 840 kez görüntülenmiştir.

 

Başkanı Akın, beraberinde Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Kömeç ve Hasan Arınan, Ar-Ge Başkan Yardımcısı Ercüment Özçelik, İmar ve Şehircilik Müdürü Ozan Ertem, Park ve Bahçeler Müdürü Meltem Cemaloğlu ve Yüklenici Firma Sahibi Peyzaj Mimarı Turhan Doğan ile birlikte KöyPark projesi ile ilgili değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Projenin son durumuyla ilgili ayrıntılı bilgiler alan Başkan Akın, sonrasında yaptığı açıklamada şunları söyledi:


Önemli bir çalışma

 

“Göreve geldiğimiz günden buyana çok sayıda park alanını halkımızın hizmetine sunduk. 2009 yılından itibaren Yalı Sevgi Parkı, Belediye Bahçesinin düzenlemesi, Gazhane Kültür Parkı projesi, 21 bin metrekare alanda birçok sosyal donatıyı içinde barındıran Kaynarca Spor ve Yaşam Parkı, Karaçay Piknik Alanı, Bartın Belediyesi 140. Yıl Parkı, Ali Baysal Parkı ve VefaPark, projelerini ilimize kazandırdık. Yeni dönem çalışmalarımız arasında da önemli park projelerimize yer verdik. Bunlardan bir tanesi de Hürriyet Mahallesi mevkiinde mülkiyeti Bartın Belediyesi’ne ait 113 bin metrekare alana gerçekleştireceğimiz KöyPark projemizdir. Bu projemizle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Çalışmalarımızın son durumuyla ilgili değerlendirme toplantısı gerçekleştirdik. Bu projemiz yeni dönem projelerimiz arasında yer alan önemli çalışmalarımızdan bir tanesi olacak.

 

 

“Şimdiden hayırlı olsun”

 

Köy kahvesi, yerel ürün pazarı, içerisinde nehri, nehirde bir şelalesi ve değirmenli göleti, fırını, küçük bir arkeoloji müzesi, yürüyüş yolları, meydanları, oyun alanları, izci kampı, macera parkları, hobi bahçeleri, kümes hayvanları, piknik alanları, kamp alanları, oyuncak müzesi ve çok sayıda donatı ile tasarlanan Köy Park projemiz, içinde ailece bir gün hoşça vakit geçirilebilecek konseptte hazırlandı. Kentimizin doğasını bozmadan vatandaşlarımızın gezebileceği, sosyalleşebileceği bir alan oluşturacağız. Projemizle ilgili çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte yapım çalışmalarına başlanacak. Projemizin ilimize şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediyesi Cemal Akın KöYParK
Diğer BELEDİYE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›