Okul öncesine 5 gün yüz yüze eğitim!

Milli Eğitim Bakanlığı, ülke genelinde olduğu gibi Bartın’da da özellikle çalışan anne ve babaların merakla beklediği resmi ve özel tüm anaokulu, ana sınıfı ve uygulama sınıflarındaki çocukların durumuna ilişkin önemli bir karar aldı ve bu sınıflarda haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılmasının uygun olacağını değerlendirdi. Buna göre; okul öncesi eğitim kurumlarında 5 gün ve günde 6 etkinlik saati yüz yüze eğitim şeklinde yapılacak. Her bir etkinlik saati 30 dakika sürerken, fiziki imkânları uygun olan okul öncesi eğitim kurumlarında, salgınla ilgili tüm tedbirlerin alınması şartıyla çocuk kulüpleri de açılabilecek.
Bu haber 2020-11-22 20:52:41 eklenmiş ve 3544 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da, TRT Haber’e özel yaptığı açıklamada, pandemi sürecinde okullardaki yeni döneme ilişkin bilgiler verdi. Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) pandemisi nedeniyle içinde bulunduğumuz sürecin dinamik bir yapıya sahip olduğunu anımsatan Bakan Selçuk, bu dönemde verilere bakarak değerlendirme yapılmasının doğru olduğunu, kendilerinin de bu şekilde hareket ettiklerini söyledi. Bakan Selçuk, özetle şöyle konuştu:

 

“Kimsenin sağlığını riske atmayız”

 

“Biz öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin sağlığını riske atacak bir durumda olmayız. Kararlarımızı da buna göre güncelliyoruz. Okullarda günlük olarak izleme ve değerlendirme yaptık. Toplumdaki genel artış okullarımızı da riske sokma ihtimalini doğuruyor. Biz de Bilim Kurulu ile istişare ettik, bilimsel olarak bir tavsiye kararı çıktığı için böyle bir karar gelişti. Nasıl bir dönüşüm değişim olacak buna bakılacak. Öğretmenlerimizle eğitimlerimiz var onu sürdüreceğiz. Ara değerlendirmeler var. Veriler bize hangi seçeneği gösteriyorsa onu seçeriz. Biz öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tehlikeye atacak bir duruma sokmayız.

 

“Stajlar da yapılmayacak”

 

Çocuklarımızın haftada bir gün sınava gitmeleri de doğru değil, bunun için sınavları erteledik. Daha önce yapılan sınavlar geçerli olacak. 4 Ocak'ta okullar açıldığında hangi hafta neler yapılacak bakacağız. Salgının seyri belli değil. Şimdi verilere baktığımızda yılsonuna kadar stajların da yapılmaması gerektiği konusunda ortak bir kanaat oluştu, karar alındı.

ETİKETLER : Bartınğitim Bakanlığı Ziya Selçuk Covid-19 okul öncesi eğitim yüz yüze eğitim
Diğer ASAYİŞ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›