Karakaş, Savcıları Çakıcı için göreve çağırdı

CHP Bartın İl Başkanı Selim Karakaş, organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik hakaret ve tehdit içeren sözde mektup ve açıklamalarını “ucuz saldırılar” olarak nitelendirdi. Çakıcı’dan “adını bile anmayacağımız mafya bozuntusu” diye bahseden Karakaş, ortaya çıkan tablonun AK Parti’nin ülkeyi yönetememesinin göstergesi ve bittiğini öne sürdüğü iktidarın mafya bozuntularından medet ummasından başka bir şey olmadığını söyledi. Karakaş, “CHP’liler bu tip tehditlerden korkmaz. Belli ki artık Cumhur İttifakı’nın yeni bir sözcüsü var. Ama Sayın Genel Başkanımız bu mücadelede asla yalnız değil. Ucuz saldırılar ancak bizlerin mücadele azmini pekiştirir. Cumhuriyet Savcılarımızı edepsiz mafya bozuntusu ile ilgili gerekli hukuki işlemi yapmaları için göreve çağırıyoruz” dedi.
Bu haber 2020-11-19 16:22:14 eklenmiş ve 1407 kez görüntülenmiştir.

 

TOLGA AKINER

CHP İl Başkanı Karakaş, ilçe başkanları ve Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır’ın katılımı ile bir basın açıklaması yaptı. Açıklamanın konusu ise kısa bir süre önce infaz yasasındaki düzenleme çerçevesinde hapisten çıkan mafya lideri Alaattin Çakıcı’nın CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na yönelik hakaret ve tehdit içeren söz ve paylaşımları oldu. Kılıçdaroğlu’nun Salı günü TBMM’deki grup toplantısında MHP lideri Devlet Bahçeli’yi eleştirdiği konuşma sonrasından hemen sonra “mafya bozuntusu bir zat” olarak nitelendirdiği Çakıcı tarafından sosyal medya üzerinden yayınlanan “fütursuz bir mektupla” tehdit edildiğini anımsattı. CHP’nin masa başında atılan imzalarla değil, Kuvayi Milliye mensuplarının emperyalist dünya devletlerine karşı savaşırken savaş meydanlarında kurulmuş bir parti olduğuna dikkat çeken Karakaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Canımız memleket ve millet için feda olsun”

 

“Bizim gücümüz halktır. İlk Genel Başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Şu anda Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün koltuğunda oturan Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun söylediği gibi ‘Allah’ın verdiği bir can var, o da bu memleket, ülke, millet için feda olsun’ sözü bütün Cumhuriyet Halk Partisi kadroları için geçerlidir.

           

“Bitmiş iktidar mafya bozuntularından medet umuyor”

 

AKP iktidarı ülkeyi yönetemez durumdadır ve her geçen gün erimektedir. Bu fütursuz cesaret gösterisi, ülkedeki yönetim boşluğunun, devlet otoritesi eksikliğinin, kısacası bitmiş bir iktidarın mafya yapılanmalarından medet ummasından başka bir şey değildir. İktidarda olan Cumhur İktidarının büyük ortağını eleştiriyoruz küçük ortak cevap veriyor, küçük ortağı eleştiriyoruz suç örgütü lideri cevap veriyor. Ülkemizi yöneten Tek Adam Rejimi,  yıllar önce Susurluk'ta deşifre olan polis - mafya - siyaset  ilişkisine yeniden ihtiyaç duyuyor. Gelinen nokta demokrasimiz adına çok vahimdir.

 

 

“Korkmuyoruz”

 

Ancak  Kuvayi Milliye mensuplarının kurduğu partinin lideri ve hiçbir üyesi bu tip tehditlerden korkmaz, inandığı yolda Türk milleti için Türk milletiyle birlikte yürümeye devam eder. Koşullar ne olursa olsun bu ülkede demokrasi ve cumhuriyet ilelebet yaşayacaktır, hiç kimsenin şüphesi olmasın ki Vatan evlatları görev başındadır. Emperyalist dünya devletlerine karşı Anadolu topraklarında savaş vermiş atalarımızın kurduğu bir partinin mensupları olarak bizlerin bir mafya bozuntusunun sosyal medyada paylaştığı bir mektuptan korkacağımızı düşünenler, ne tarih bilincine, ne siyasal zekâya ne de vatan sevgisine sahiptirler.

 

Cumhur İttifakı’nın yeni sözcüsü

 

Görünen odur ki Cumhur ittifakının artık yeni bir sözcüsü vardır, bu durum köklü demokrasimiz ve büyük Türkiye Cumhuriyeti Devleti için endişe vericidir. Bu tablo iktidarın yapacağı bir şeyin kalmadığının somut göstergesidir. Bu koşullar altında yeni sözcünün kimliği de bizleri şaşırtmamıştır zira 2019 yerel seçimlerde bebek katiline, terör örgütü liderine sığınan, sözcülük yaptıran Cumhur İttifakı liderlerinin bugün böyle bir sözcü seçmesi de çok normaldir.          

           

“Hadsiz mektubun muhatabı bu düzeni yaratıp savunanlar”

 

Bu çirkin ve hadsiz mektubun muhatabı Genel Başkanımız değil, ülkeyi bu hale getiren siyasal iktidardır. Bu olayın sorumluları mafya babalarına bu şekilde konuşma imkânı veren düzendir, Cumhur ittifakı liderleridir, İçişleri bakanıdır. Bu düzeni yaratanlar ve savunanlardır.

 

“CHP’li boyun eğmez”

 

Terör örgütlerinin hedef aldığı tek siyasi parti genel başkanı olan, uğradığı her türlü saldırıya göğüs geren, özü sözü bir Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun verdiği demokrasi ve adalet mücadelesinde yalnız olmadığı herkesçe bilinmelidir.  Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanı da, milletvekilleri de, belediye başkanları da, il ve ilçe başkanları da, kadın ve gençlik kolları da CHP’nin üyeleri de bu tür tehditlere boyun eğmez, pabuç bırakmaz.

Bir ülkede Devlet çökerse, hukuk yok olursa çeteler konuşur. Bu türden olaylara tepki göstermek demokrasi mücadelesinin gereğidir ve başta ülkeyi yönetenlerin sorumluluğudur.

 

“Saldırılar mücadele azmimizi pekiştiriyor”                    

 

Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki CHP iktidarında mafya, çete düzenine son vereceğiz. 2. Yüzyıla çağrı beyannamemizin 2. Maddesi 3. Fıkrasında belirttiğimiz gibi ‘Toplumsal barışın kalıcı hale getirilmesi için tüm terör örgütleri ve yer altı suç örgütleriyle mücadele ödün vermeksizin sürdürülecektir.’ Biz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün savaş meydanlarında kurduğu Cumhuriyet Halk Partisiyiz. Bu ucuz saldırılar, tıpkı daha önce olduğu gibi bundan sonra da sadece mücadele azmimizi ve Cumhuriyetimizi ikinci yüzyılında, güçlü bir parlamenter demokrasiyle taçlandırmayı başaracağımıza inancımızı pekiştirir.

 

 

Savcılar göreve…

 

Hukuk devleti anlayışını kökünden dinamitleyen, bu acziyet gösterilerine karşı Cumhuriyet Savcıları’nı göreve çağırıyoruz. Savcıların görevlerini yapmalarını; bu edepsiz mafya bozuntusu hakkında gerekli hukuksal süreçleri bir an önce başlatmalarını bekliyoruz.”

ETİKETLER : Bartın CHP Kemal Kılıçdaroğlu Selim Karakaş Alaattin Çakıcı MHP Devlet Bahçeli AK Parti Cumhur İttifakı
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›