Kentin havasını değiştiren atölye tasarruf da ettiriyor

Bartın Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet Marangoz Atölyesi, Bartın halkına daha iyi hizmet etmek, belediyede tasarrufu sağlamak ve sağlıklı bir kent hayatı için çalışıyor. Her geçen gün kendini yenileyerek geliştiren Bartın Belediyesi, her türlü kent mobilyası üretiminin yanı sıra, tadilat işlemlerini de gerçekleştirerek yüzde 75 tasarruf sağlıyor. Atölyede düşük maliyetlerle imal edilen ürünler, usta ellerden özenle çıkıyor ve Bartınlıların hizmetine sunuluyor.
Bu haber 2020-11-18 16:24:48 eklenmiş ve 788 kez görüntülenmiştir.

 

Bartın Sanayi Sitesi’nde Bartın Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ve Teknik Atölyeleri Hizmet binasında yer alan Marangoz Atölyesinde harikalar yaratan marangoz ustaları, aynı zamanda ürünlerin üretiminden onarım ve bakımına kadar her türlü aşamada görev alıyor. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın göreve geldikten sonra fiziki şartları iyileştirilen marangozhane atölyesi, 4 kişi ile başladığı çalışmalarında personel sayısını kısa sürede 7’ye çıkararak üretimini artırdı. Marangoz atölyesinde üretilen ürünler piyasadaki fiyatların dörtte bir fiyatına üretiliyor.

 

 

Ürün kalitesi ve üretim hızı arttı

 

Her geçen gün kendini yenileyerek geliştiren Bartın Belediyesi, her türlü kent mobilyası üretiminin yanı sıra, tadilat işlemlerini de gerçekleştiriyor. Belediye kaynaklarını verimli bir şekilde kullanarak, kaliteli üretimler yapan marangozhaneye Belediye Başkanı Cemal Akın’ın talimatları doğrultusunda çalışan sayısının artırılmasının yanı sıra 1 şerit, 1 bant, 1 zımpara ve 1 planya makinesi de alınarak üretimde kalite ve hız artırıldı.

 

 

Yerli üretim kent mobilyaları

 

Tecrübeli ve işinde uzman personelin görev aldığı marangoz atölyesinde kent mobilyaları düşük bir bütçeyle yapılıyor ve bu sayede Bartın Belediyesi dışarıdan hizmet almadan ve ekstra bütçe ayırmadan kendi mobilyasını kendisi üretiyor. Üretimden montajına kadar belediye personeli tarafından titizlikle üretilen malzemeler, ihtiyaç duyulan noktalara yerleştiriliyor. Marangozhane personellerinin usta ellerinden işlenerek çıkan ahşaplar şehrin dört bir yanında vatandaşların kullanımına sunuluyor.

 

 

Kentin ruhunu değiştiren ürünler

 

Muhtarlık binaları, mescitler, belediye park ve bahçelerinde kullanılan çitler, Belediye Hizmet binalarının mutfak dolapları ve mobilyaları, banklar, kamelyalar, büfeler, köprü küpeşteleri, çatı bakım ve onarımları, trafo, su deposu ve terfi istasyonlarının dış cephe kaplamaları, duvar kaplamaları, ahşap köprü, piknik masaları, ahşap danışma büroları, sundurma, dekoratif saksı, çiçeklik, tabut ve projelerde kullanılan tarihi ahşap araç ve ekipmanlara kadar akla gelebilecek her türlü kent mobilyasını bu atölyede imal eden ustalar, özverili bir şekilde kentin ruhunu değiştirecek ürünlere imza atıyor.

 

 

Yüzde 75 tasarruf sağladı

 

Gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili bilgi veren Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, şu ifadeleri kullandı:

“Bartın Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ve Teknik Atölyeleri bizim için çok önemli. Bu atölyelerimizde şehrimiz için güzel hizmetlere imza atıyoruz. Özellikle projelerimizin tamamının ahşap işçiliğini ve mobilya ihtiyacını Marangoz Atölyemiz karşılıyor. Bu atölyemizde her türlü kent mobilyası üretiminin yanı sıra, tadilat işlemlerini de gerçekleştirerek yüzde 75 tasarruf sağlıyoruz.

 

 

“‘Üretken Belediyecilik’ sürecek”

 

Göreve gelir gelmez atölyemizin ekipmanlarını iyileştirdik. Çalışan sayımızı artırdık. Şimdiye kadar dışarıdan satın aldığımız ürünleri kendi bünyemizdeki işçilerimiz ile dışarıdan satın almak yerine temin ettiğimiz tomrukları işliyor, çeşitli aşamalardan geçirerek şehrimizde kullanılmak üzere ürünlerini imal ederek şehrimizin hizmetine sunuyoruz. Marangoz Atölyemizde ürettiğimiz ürünleri dışarıdaki fiyatlardan dörtte bir fiyatına üretiyoruz. Bu da belediyemiz bütçesine bir artı oluyor. Ciddi anlamda tasarruf sağlamış oluyoruz. Üretken belediyecilik anlayışımızla bu tür hizmetlerimize devam edeceğiz.”

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediyesi Cemal Akın
Diğer BELEDİYE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›