Pazar yerinde sıkı önlem

Bartın Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından Bartın Valiliği İl Umumi Hıfzısıhha Meclisi’nin almış olduğu kararlar doğrultusunda ilimizdeki 65 yaş ve üzeri tüm vatandaşlar (pazar esnafı hariç) ile 18 yaş ve altı gençlerin yanlarında ebeveynleri olmadan umumi pazar yerlerine girmelerinin yasaklanması nedeniyle Galla Pazarı ve Kapalı Pazar Yerinde önlemler alındı.
Bu haber 2020-11-09 10:00:48 eklenmiş ve 1329 kez görüntülenmiştir.

  

Bartın Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından ilimizdeki 65 yaş ve üzeri tüm vatandaşlar  ile 18 yaş ve altı gençlerin yanlarında ebeveynleri olmadan umumi pazar yerlerine girmelerinin yasaklanması nedeniyle Galla Pazarı ve Kapalı Pazar Yerinde önlemler alındı. Gerçekleştirilen çalışmaları yerinde inceleyen Bartın Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kömeç, beraberinde Zabıta Müdürü Mustafa Tokay ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Taner Bilal’den gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

 

 

“Kurallara uyalım”

 

Çalışmalarla ilgili açıklamasında Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın; “Covid-19 salgının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutmak amacıyla İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisimiz tarafından önemli kararlar alındı. Alınan kararlar doğrultusunda ilimizdeki 65 yaş ve üzeri tüm vatandaşlarımız (pazar esnafı hariç) ile 18 yaş ve altı gençlerin yanlarında ebeveynleri olmadan umumi pazar yerlerine girmelerinin yasaklanması nedeniyle Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz Galla Pazarı ve Kapalı Pazar Yerinde önlemler aldı. Belediye Başkan Yardımcım Ahmet Kömeç, Zabıta Müdürüm Mustafa Tokay ve Ulaşım Hizmetleri Müdürüm Taner Bilal’in koordinesinde gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında pazar girişlerine alınan kararlarla ilgili uyarı levhaları asılırken, el dezenfektanları da yerleştirildi. Etrafı bariyerlerle kapatılan pazar yerlerinin girişlerine kurulan 2 kontrol noktasında vatandaşlarımızın ateş ölçümlerinin yanı sıra yaş ile ilgili kontrolleri de yapılmaya başlandı. Sağlığımız için hepimiz için maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyalım” dedi.

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediyesi Cemal Akın Covid-19 denetim pazaryeri
Diğer ASAYİŞ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›