Güner: “Virüsün şakası yok, kurallara uyalım”

10 günlük karantinanın ardından Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katılan Bartın Valisi Sinan Güner, illet olarak nitelediği Covid-19 virüsünün şakası olmadığını vurgularken, “Ne olursunuz kurallara uyalım” dedi.
Bu haber 2020-10-30 09:45:37 eklenmiş ve 371 kez görüntülenmiştir.

 

Valilik önünde gerçekleştirilen tören sonrasında Covid-19 pandemisi ile ilgili açıklamalarda bulunan Güner, şunları söyledi:

“Lütfen; maske takmayan, çalışanına maske taktırmayan, maskesiz müşteriyi kabul eden, kendisi maskesiz çalışan işyerlerine gitmeyin, alışveriş yapmayın bunlarla ilişki kurmayın ve bunları ihbar edin. Bunun hakikaten şakası yok. Bu illet kapıyı 2 saniye açık bulmasın mutlaka oradan giriyor. Ne olursunuz, kurallara uyalım daha büyük bayramlarda kutlamalar istiyorsak, bize ekonomi lazım. Eğer hasta olursak kim çalışacak, hasta ve ölü insanlar mı? Çalışacak, siyaset, ticaret, sosyal hayat, kutlama lazım, bunları kim yapacak? Lütfen dikkatli olalım. Benim sağlık durumum çok iyi, bütün şartlar yerine getirildi, bunu yaşamış bir insan olarak biraz daha bilinçli konuşuyorum. Ne olursunuz bunun şakası yok, kapıyı 2 dakika açık bırakmayacaksınız, bakmayın siz 15-20 dakika denilmesine, bunları boş verin, siz maskenizi takın.”

ETİKETLER : Bartın Sinan Güner Covid-19 karantina maske hijyen sosyal mesafe
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›