“Toplumsal ve siyasal değişim projesi”

Bartın Valisi Sinan Güner, “Cumhuriyetimiz bizim için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi, toplumsal ve siyasal değişim projesidir. Atalarımızın emaneti olan cennet vatanımıza ve Cumhuriyetimize tüm kazanımlarıyla beraber sonsuza kadar sahip çıkacak ve gelecek kuşaklara her alanda gurur duyacakları bir ülke bırakmak için el ele gönül gönüle geleceğe güvenle yürüyeceğiz” dedi.
Bu haber 2020-10-29 16:48:15 eklenmiş ve 309 kez görüntülenmiştir.

 

Vali Güner, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında, Türk milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değer olan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. yıl dönümünü kutlamanın haklı gurur, heyecan ve mutluluğu içerisinde onulduğunu vurguladı. Kurtuluş Savaşımızda elde edilen başarılarla işgalci devletlere büyük bir hezimet yaşatan milletimiz, bu muhteşem zaferi Cumhuriyetle taçlandırdığını dile getiren Vali Güner, mesajını şöyle sürdürdü:

 

“Sadece bir yönetim yekli değil”

 

“29 Ekim 1923’te Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde çağdaş ve güçlü bir ülke oluşturma yolunda en önemli adım atılmıştır. Anadolu insanının, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiği emsalsiz mücadelenin, onurlu duruşunun, vatan sevgisinin, egemenliğine sahip çıkma ve bağımsız yaşama iradesinin ortaya çıkardığı bir eser olan Cumhuriyetimiz bizim için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi, toplumsal ve siyasal değişim projesidir.

 

“Tüm kazanımlarına sonsuza kadar sahip çıkacağız”

 

Cumhuriyetin ilanı, milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biridir. Cumhuriyet, milletimizin bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğinin ifadesidir. Büyük Önder Atatürk; ‘Ey yükselen yeni nesil, cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz’ diyerek Cumhuriyetimizi gençlerimize emanet etmiştir. Şartlar ne kadar ağır olursa olsun hepimiz cennet vatanımız için var gücümüzle çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz. Atalarımızın emaneti olan cennet vatanımıza ve Cumhuriyetimize tüm kazanımlarıyla beraber sonsuza kadar sahip çıkacak ve gelecek kuşaklara her alanda gurur duyacakları bir ülke bırakmak için el ele gönül gönüle geleceğe güvenle yürüyeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu toprakları bize vatan kılan aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, Cumhuriyetimizin 97.kuruluş yıldönümünü kutluyorum.” 

ETİKETLER : Bartın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Sinan Güner
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›