“Cumhuriyetin çocukları almış oldukları bu mirası ilelebet koruyacaklardır”

Cumhuriyetin; fikri hür, vicdanı hür nesiller sayesinde yükselmiş, milletimizin üstün fazilet ve fedakârlıklarıyla temellenerek, güçlendiğini savunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, “Türk Milletinin sarsılmaz iradesi ve Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatma azmi, tüm güçlükleri aşmamızda bizlere yol gösterecektir. Cumhuriyetin çocukları, gençleri almış oldukları bu mirası ilelebet koruyacaklardır” dedi.
Bu haber 2020-10-29 16:40:56 eklenmiş ve 259 kez görüntülenmiştir.

 

Cumhuriyetimizin 97.yıldönümü münasebetiyle kutlama masajı yayınlayan Başkan Akın, Cumhuriyetin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, milletimizin azim ve kararlılığıyla vücut bulan büyük bir eser olduğunu vurguladı. Başkan Akın’ın mesajı şöyle:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin 97.yıldönümünü karşılamanın ve kutlamanın eşsiz heyecan ve coşkusunu yaşıyoruz. Cumhuriyet, bağımsızlık ülküsü etrafında mutlak anlamda buluşan ve birleşen aziz milletimizin örneğine az rastlanır bir irade ve cesaret ile zafere ulaştırdığı Kurtuluş Savaşımızın neticesidir. Cumhuriyet; fikri hür, vicdanı hür nesiller sayesinde yükselmiş, milletimizin üstün fazilet ve fedakârlıklarıyla temellenerek, güçlenmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde ilan edilen Cumhuriyetimiz, vatan ve millet sevdasının ölmez eseri olarak vücut bulmuş ve kutsal vatanımızın geleceğini şekillendirerek milletin gücünü tescillemiştir. Cumhuriyet, millet iradesinin sembolüdür. Türkiye Cumhuriyeti, çağdaş ve laik dünya devletidir. Bilinmelidir ki; Türk Milletinin sarsılmaz iradesi ve Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatma azmi, tüm güçlükleri aşmamızda bizlere yol gösterecektir. Cumhuriyetin çocukları, gençleri almış oldukları bu mirası ilelebet koruyacaklardır. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum. Tüm vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” 

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediyesi Cemal Akın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›