“Faturalar cep yakmasın!”

Elektrik ve doğalgaz faturalarının hem esnafın hem de vatandaşın cebini yaktığına dikkat çeken Bartın Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Sinan Amasralı, elektrik ve doğalgaza son 1 yıl içinde yüzde 30’un üzerinde zam yapıldığını anımsatırken, “Yapılan bu zamların enflasyonu arttırıcı etkisi de var. Hem yeni tip koronavirüs (Covid-19) pandemisi hem de ağır kış şartları gözönünde bulundurularak elektrik ve doğalgazda indirim yapılması şart. Bu enflasyonu dizginlemeye ve hedefi tutturmaya da yardımcı olabilir” dedi.
Bu haber 2020-10-27 10:16:38 eklenmiş ve 637 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

Yaptığı açıklamalarla hem esnafın hem de vatandaşın sorunlarını gündeme getirerek çözüm yolları arayan sivil toplum kuruluşu liderlerinden biri olan Bartın Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Amasralı, yine herkesin bamteline dokundu. Evlerin ve işyerlerinin olmazsa olmazlarının başında gelen elektrik ve doğalgaz fiyatlarındaki yüksekliğe dikkat çeken Amasralı, şunları söyledi:

 


“Mağduriyetin önüne geçebilmek için…”

 

Esnafımızın ve halkımızın pandeminin arttığı bu günlerde kışı rahat geçirmesi için en önemli gider kalemi olan elektrik ve doğalgaz fiyatlarında acil indirime gedilmeli. Aksi halde hem yaşanan pandeminin önüne geçemeyiz hem de halkın mağduriyeti artar.

 

“Enflasyonun üzerinde zamlar yapıldı”

 

Pandeminin halen devam ettiği bir süreçte havalar da artık soğudu. Her zaman en temel ihtiyacımız olan elektrik ve doğalgazın şimdi kullanımı daha çok artacak. Dolayısıyla elektrik doğalgaz faturaları esnafın da vatandaşın da cebini yakmaya başladı. Öyle ki hem elektrik hem doğalgaz bu yıl bir önceki yıla göre yüzde 30’un üzerinde arttı. Enflasyonun üzerinde yapılan bu zamlar havaların soğumaya başladığı bu günlerde bu ayki faturalara yansıyınca başta esnaf ve sanatkârlarımız olmak üzere dar gelirli tüm kesimler oluşacak farkı nasıl karşılayacaklarını şimdiden düşünmektedirler.

 

“İndirimine ihtiyacı var”

 

İndirim beklenirken zam yapılmasının kimseye bir faydası yok. Yapılan bu zamların enflasyonu arttırıcı etkisi de var. Hem yeni tip koronavirüs pandemisi hem de ağır kış şartları gözönünde bulundurularak elektrik ve doğalgazda indirim yapılması şart. Bu enflasyonu dizginlemeye ve hedefi tutturmaya da yardımcı olabilir. Bu yüzden kış aylarına girmişken, pandemide esnafın da kazancı düşmüşken, her kesimin ihtiyacı, elektrik ve doğalgaz fiyatlarında indirime gidilmesidir.”

ETİKETLER : artın Bartın Esnaf ve Sanatkarlar Odası Sinan Amasralı elektrik doğalgaz fatura indirim pandemi
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›