Vergi yapılandırmasında peşin ödeyen faiz ödemeyecek!

AK Parti grup Başkanvekili Mehmet Muş, vergi yapılandırmasının detaylarını açıklarken; borç yapılandırmasında, gelir vergisi, kurumlar vergisi, KDV, motorlu taşıtlar vergisi, özel tüketim vergisi, tüm idari para cezaları, KYK borçları ve Hazine alacaklarının kapsama alınacağını söyledi.
Bu haber 2020-10-26 10:41:16 eklenmiş ve 495 kez görüntülenmiştir.

 

Düzenleme ile peşin ödeme yapılırsa faizlerin silineceğini, 18 ay taksit imkanı sunulacağını ve düzenlemeden yararlanmak isteyenlerin yıl sonuna kadar müracaat edebileceklerini belirten Muş, şunları söyledi:

“Çok geniş bir yapılandırma teklifini komisyona vermiş olduk. Yapılandırmada çok farklı kurumlar var, yaklaşık 500 milyar TL gibi bir rakam burada telafuz edebiliriz. Yapılandırılan borçlarda ilk ödeme Şubat 2021'de yapılacak.

 

 

İlk taksit içinde borçlar ödenirse YÜFE'den çıkan gecikme zammının yüzde 90'ını silinmiş olacak. Emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, ilan ve reklam vergisi su atık su katı atık ücretleri yol katılım payları da yine yapılandırma kapsamına alınan diğer borç alanları. Gümrük vergisi, faizleri ve gecikme zamları idari para cezaları da yapılandırma kapsamında. Maksimum 18 eşit taksit var bunda da. Aynı şekilde sosyal güvenlik primleri gecikme cezaları da yapılandırma kapsamında. Yine yılsonuna kadar müracaat şartı arıyoruz. Çok geniş bir yapılandırma teklifi komisyona vermiş olacağız.

ETİKETLER : Bartın vergi yapılandırması Mehmet Muş AK Parti
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›