Kurtkaya: “Kaybolmak üzere olan demokrasiyi el ele sağlayacağız”

Gelecek Partisi Bartın İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, “Gelecek Partisi ülkemizde kaybolmak üzere olan demokrasiyi el ele vererek sağlayacaktır. Haksızlıkların ve adaletsizliklerin önüne Gelecek Partisi baraj koyacak. Adaletsizliğe ve haksızlığa bulaşanları bu barajda boğacaktır” dedi.
Bu haber 2020-10-21 09:26:53 eklenmiş ve 577 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Kurtkaya, önceki gün, partisinin Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nun katılımı ile Ankara’da gerçekleştirilen 7. İl Başkanları toplantısına katıldı. 1 Kasım Pazar günü Ankara’da yapılacak olan Büyük Olağan Kongre için istişarelerde bulunulan toplantıya ilişkin gazetemize değerlendirmelerde bulunan Kurtkaya, şunları söyledi:

 

Kenarda beklemek olmaz…

 

“Genel Başkanımız sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun ‘Mahallelerinizden çıkın ve gelin’ çağrısıyla yola çıktık. ‘Kenarda beklemek olmaz. Bu meşakatli ve uzun davada bir kenarda durulmaz’ diyerek bizlere omuz veren, uzattığımız eli tutarak gücümüze güç katan Yönetim Kurulu Üyelerimize, arkadaşlarıma, delegelerimize, partimizin üyelerine ve Gelecek gönüllülerine teşekkür ederim.

 

 

Özgürlük ve adalet için güçlü demokrasi

 

Gelecek Partisi insan onurunu korumak ve insanın onuruyla yaşamasını sağlayabilmek için cesaretle yola çıkmıştır. Cesareti olmayanın geleceği olmaz. Onuru olmayanın devleti ayakta kalmaz. Özgürlük ve adaletin yolu güçlü demokrasiden geçer. İnşallah Gelecek Partisi ülkemizde kaybolmak üzere olan demokrasiyi el ele vererek sağlayacaktır. Haksızlıkların ve adaletsizliklerin önüne Gelecek Partisi baraj koyacak. Adaletsizliğe ve haksızlığa bulaşanları bu barajda boğacaktır.

 

“Her şey yeni başlıyor”

 

Milli iradeye yapılan her türlü baskıya Gelecek Partisi ‘dur’ diyecektir.  Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu'nun da dediği gibi; ‘Hiçbir şey bitmedi. Her şey yeni başlıyor.’ Biz de Gelecek Partisi olarak 81 ilde yapılanmamızı tamamlıyoruz. 70 ilde yapılandık. 44 ilde 400 ilçede kongrelerimizi gerçekleştirdik. Allah'ın izniyle 1 Kasım'da büyük bir coşkuyla Büyük Olağan Kongremizi gerçekleştireceğiz. Güçlendirilmiş parlamenter sistem. Temiz siyaset, yolsuzlukla mücadele, şefaflık yasası, güçlü ekonomi Gelecek’le gelecek.”

ETİKETLER : Bartın Ankara Gelecek Partisi Ahmet Davutoğlu Yasemin Dora Kurtkaya
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›