Gözler AK Parti kongresinde!

Yeni tip koronavirüs pandemi sürecinde de olsak, siyasi partilerin kongre süreçleri ara vermeksizin devam ediyor. Bu partilerden biri de iktidarda olan AK Parti. Bartın’da da uzunca bir süredir tüm gözler AK Parti İl Yönetimi’nin nasıl ve kimlerden oluşacağına çevrilmiş durumda.
Bu haber 2020-10-16 10:16:33 eklenmiş ve 515 kez görüntülenmiştir.

 

Hemen her fırsatta yaptığı değerlendirmelerde “AK Parti 7. Olağan Kongre süreci, birlik ve beraberlik anlayışıyla gerçekleşecektir. Kongrelerimizden daha da güçlenerek çıkacağız” diyen AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı’nın tek liste halinde seçime girmesi beklenirken, asıl merak edilen konu ise Kalaycı’nın önümüzdeki dönem kimlerle çalışacağı.

Bartın’da son dönemde yapılan tüm siyasi sohbetlerde bazı isimler öne çıkarken, halen görevde olan Yönetim Kurulu’ndaki kaç isim ile yeni dönemde de yola devam edileceği merak konusu. Siyaset kulislerinde, yeni oluşturulacak AK Parti Bartın İl Yönetimi’nde eski yönetimden 5-6 isimin yer alacağı diğer isimlerin ise Bartın’ın ve AK Parti camiasının yakından tanıdığı yeni isimlerden oluşacağı konuşuluyor.

Aralık ayında yapılacağı bizzat İl Başkanı Kalaycı tarafından ifade edilen kongre kadar bu sorular daha çok gündem olacağa benziyor. 

ETİKETLER : Bartın AK Parti kongre Turhan Kalaycı
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›