Bağımlılıkla mücadele anlatıldı!

Bartın Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü personeline, bağımlılık yapıcı maddelerin zararları ve bunlarla mücadele konusunda eğitim verildi.
Bu haber 2018-10-15 09:40:13 eklenmiş ve 587 kez görüntülenmiştir.

 

Başta geleceğimiz olan çocuklarımız ve gençlerimiz olmak üzere toplumu bağımlılık yapan zararlı tüm maddelerden korumak amacıyla 81 ilde olduğu gibi Bartın’da da “Bağımlılık ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu” toplantıları yapılıyor. İlimizde Vali Nusret Dirim başkanlığında gerçekleştirilen toplantılar, madde bağımlılığı konusunda gerekli tedbirleri almak, kişileri bilinçlendirmek amacıyla gerçekleştiriliyor ve sekreteryasını da Bartın İl Sağlık Müdürlüğü yürütüyor.

Hatırlanacağı üzere sözkonusu Kurul toplantılarında “Kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliği içerisinde Bağımlılık Yapıcı Maddelerle Mücadele konusunda eğitimlerin yapılması” kararı alınmıştı.

Bu bağlamda Bartın Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ndeki personele yönelik bir eğitim programı düzenlendi. İl Müdürlüğü’nden konuya ilişkin olarak yapılan yazılı açıklamada, İl Müdürlüğü’ndeki Toplantı Salonu’nda 12 Ekim Cuma günü düzenlenen eğitim programının madde bağımlılığı il eğitim koordinatörü Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü personeli olan Çocuk Gelişim Uzmanı Gülseren Özçelik tarafından gerçekleştirildiği bildirildi.

Eğitimde, bağımlılık yapan maddelerin neler olduğu, insan ve toplum sağlığı açısından zararları, bunlardan korunma yolları ve tedavi yöntemleri hakkında personele ayrıntılı olarak bir sunum gerçekleştirildi.

ETİKETLER : Bartın Bartın Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü bağımlılıkla mücadele Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN
MEHMET ARSLAN
YUSUF ZİYA ALDATMAZ
CEMAL AKIN
EMİN TİTİZ
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım