ULUS, KÖMÜR KOKUSU İSTEMİYOR!

Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, "Bize verilen bilgi 2022’de bizim doğalgaz yılımız olacak. Doğalgaz çok önemli biz doğa kenti ulusunda kömür kokusu istemiyoruz” diyerek Uluslu'ların 2 yıl içinde doğalgaz hasretinin sona ereceğini söyledi.
Bu haber 2020-10-09 09:45:19 eklenmiş ve 334 kez görüntülenmiştir.

 

Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, EYBEY Medya bünyesinde faaliyet gösteren Bartın Dijital TV’de yayınlanan Ahmet Oktay’la Enine Boyuna” programına katılarak önemli açıklamalarda bulundu.

Uzun’un Covid-19 sürecinden, belediye çalışmalarına, siyasetten diğer güncel konulara kadar yaptığı değerlendirmeler içerisinde belki de en fazla öne çıkanı Ulusluların doğalgaz ile ilgili beklentisine ilişkin sözleri oldu. Seçim arifesinde belki de ilk sözünü doğalgaz için verdiğini dile getiren Başkan Uzun, “Zaten doğalgaz çalışmamıza başladık. Cumhurbaşkanımızın Bartın meydanındaki sözü bizim için çok kıymetli çünkü saklı cennet ulusu doğalgazla müjdeledi zaten” dedi.

 

 

Amasra’ya ve diğer ilçelere doğalgaz götürüleceğini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından müjdelendiğini anımsatan Uzun, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

Uzun: “2022 Ulus’un doğalgaz yılı olacak”

 

“Biz hemen doğalgaz için BOTAŞ ile görüşme yaptık ve Enerji Bakanlığı’na talebimizi ilettik. Onlar da ön incelemeyi yaptılar ve bilgi verdiler. Pandemi sürecinde bu iş biraz yavaşladı. Kongrede gündeme getirip Ulus halkımızın bu talebini yüksek sesle Ankara’ya duyuracağız. İlçemizin nüfusu 3 bin 800. TOKİ konutları ile birlikte bu sayının 4 ila 5 bine gittiğini görüyoruz. Nüfus kayıtlarının taşınmasına karşıyım ama Ulus’ta evi olan yarı zamanlı İstanbul’da olan kişilerin birinci adresini ilçemize almaları gerekiyor. Zamanlarının çoğunu Ulus’ta geçiriyorlar ve Ulus’u çok seviyorlar. Ulus’un gelişmesine katkı sağlamak istiyorlarsa mutlaka birinci adreslerini Ulus’taki konutlarına aldırmalılar. Çünkü bir ilçenin nüfusu ne kadar yüksek olursa doğalgaz da o kadar çabuk gelir. Bize verilen bilgi 2022’de bizim doğalgaz yılımız olacak. Doğalgaz çok önemli biz doğa kenti ulusunda kömür kokusu istemiyoruz.”

ETİKETLER : Bartın Ulus Hasan Hüseyin Uzun EYBEY Medya Bartın Dijital TV Ahmet Oktay ile Enine Boyuna
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›