Kalaycı ile dobra dobra…

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, Türkiye’de yaşayan herkesin siyasi görüşü ne olursa olsun mevzubahis ülkemizin çıkarları olduğunda ortak paydada buluşması gerektiğini savundu. Kalaycı, Filyos Vadi Projesi’nin Bartın’a katkılarından AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’un ilimiz açısından önemine ve kazandırdığı değerlere, belde ve ilçe kongrelerinden Kasım ya da Aralık gibi yapılması planlanan İl Kongresi’ne kadar pek çok konuda açıklamalarda bulundu. Kendisine yönelik eleştirilere de “Ben haklı ya da haksız eleştiri yapana Allah razı olsun derim. Burada üzüldüğüm husus parti büyüğü abilerimizin bize yönelik eleştirilerini bizzat gelip yüzümüze değil de köşe bucak yapmaları olur. O zaman abi olmaz zaten. Arkasından teneke falan çalmak abilik değil. Bizim onlara verilecek tek cevabımız başarılı olmaktır” diyerek yanıt verdi.
Bu haber 2020-09-29 11:19:27 eklenmiş ve 239 kez görüntülenmiştir.

Kalaycı ile dobra dobra…

 

TOLGA AKINER

“Yaşayan efsane…”

 

Kalaycı, EYBEY Medya Ltd. Şti. bünyesinde faaliyet gösteren Bartın Dijital TV’de yayınlanan “Ahmet Oktay’la Enine Boyuna” adlı programın canlı yayınına konuk oldu. Gündeme dair önemli açıklamalar yapan Kalaycı, Oktay’ın yönelttiği sorulara da çok samimi yanıtlar verdi. Bir soru üzerine, Türkiye’nin AK Parti iktidarında geçen 18 yılda çok büyük bir ilerleme kaydettiğini, AK Parti’nin yapılabilecek ne varsa ülkemize kazandırdığını savunan Kalaycı, “Ben Sayın Cumhurbaşkanımıza hayal edilemeyen projeleri gerçeğe çevirdiği için ve 86 yıllık hasreti sona erdirerek Ayasofya’yı ibadete açtığı için teşekkür ediyorum. Onun partisinde bir çakıl taşı olduğumdan dolayı onurluyum, gururluyum. Allah bize böyle bir lider verdi. Yaşarken onun değerini bilmeliyiz. Bana göre Sayın Cumhurbaşkanımız yaşayan bir efsane” dedi.

 

“Ortak paydalarda mutlaka birleşmemiz lazım”

 

AK Parti’ye yönelik yıllardır süren her türlü engellemeye karşı Türkiye’nin büyük bir ilerleme kaydettiğini savunan AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, sözlerini özetle şöyle sürdürdü:
“Engellemeler ülkemizi sarsmıştır. 2007’de Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül’ü Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterdiğinde karşı çıkanlar şimdi Abdullah Gül’den medet umar hale geldiler. Türkiye üzerine oynanan oyunlara dikkat çekmememiz lazım. Bizim bizden başka dostumuz yok. Şu anda dünya üzerinde Türkiye kadar haksızlığı haykırabilen başka devlet yok. Allah milletimizden razı olsun. Bize verdikleri destek ortada. Ama mesela Karadeniz’de bulunan ve 320 milyar metreküp olduğu söylenen doğalgaz rezervine dahi sevinmeyen bu ülkenin vatandaşı olamaz. O bu toprakların insanı değil. O, bu toprakların maneviyatını asla içine sindirmiş bir insan değil. Onların belki nüfus cüzdanları Türk ama onlar asla bizden değiller. Siyasi düşüncelerimiz farklı olabilir. Ama ortak paydalarda mutlaka birleşmemiz lazım. 

 

Bartın, Filyos projesinden çok büyük fayda görecek

 

Filyos Vadi Projesi’nin Bartın için önemine değinerek bundan nasıl faydalanmamız gerektiğinin sorulması üzerine ise Kalaycı şunları söyledi:

“Kesinlikle bu projeden en büyük pay Bartın’a çıkacaktır. Çünkü hemen bizim yanı başımızda… Sayın Valimizin önderliğinde bir yol çalışması oldu. Özel İdare’nin bir çalışması. Filyos Limanı tamamen faaliyete geçtiğinde ve o yol bittiğinde en büyük faydayı bölgemizin incisi Bartın alacaktır. Bu fayda hem turizm, hem sanayi hem de istihdam açısından olacak.

 

“Nereye baksak Milletvekili Tunç’un imzasını görüyoruz”

 

Kirazlı Köprü Barajı 1 milyar TL değerinde. En büyük yatırımlarımızdan bir tanesi. Adalet Sarayımız öyle, Devlet Hastanemiz öyle… Adalet Bakan Yardımcımız geçtiğimiz günlerde ilimize geldi ve incelemelerde bulundu. Adalet Sarayı’nın bir ön önce bitmesi gerektiğini söyledi. Görüşmeler yaptılar. İnşallah bu inşaat kısa sürede bitecek. O işi yapan firmanın iflas etmesinden kaynaklı bir süre uzatımı oldu. Yakında kalan işler için ihalesi yapılacak ve inşaat tamamlanacak.

Hastanemiz de tam bir Şehir Hastanesi, Bölge Hastanesi gibi 400 yataklı olacak. Böyle bir yatırımın ilimize getirilmesindeki katkılarından dolayı Sayın vekilimize çok çok teşekkür ediyorum. Bartın tarihinin en fazla çalışan ve yatırım yaptırılmasını sağlayan vekilimizdir. Dolayısıyla Bartın’da nereye baksak sayın vekilimizin imzasını görüyoruz.”

 

“Sayın Vekilimiz benim için bir şans”

 

Oktay’ın zaman zaman Milletvekili Tunç ile arasının bozuk olduğu yönünde söylentiler çıktığını ifade etmesi ve bazı programlara onunla birlikte katılmamasını da buna gerekçe olarak gösterildiğini anımsatarak, “bununla ilgili ne söylemek istersiniz” diye sormuşa üzerine Kalaycı, gülerek, şöyle konuştu:
“Öncelikle ben bir işadamıyım. Çalışıyorum. Kendi işimden arttırdığım vakitlerde programlara katılabiliyorum. Aslında ben 3 yıl önce işlerimi kardeşime devrederek tamamen siyasetle ilgilenmeye başlamıştım. Ama son 6 aydır, Almanya’da bir fabrika açmak için çalıştığımızdan kardeşim Almanya’ya döndü. Bundan dolayı kendi işime biraz öncelik verdim, son 2-3 aydır. Sayın vekilimiz buraya geldiğinde benim de vaktim olduğunda onun yanında bulunmaya çalışıyorum. Vaktim olmadığında da iznini istiyorum. Yılmaz Bey’le benim aramda bir problem olması düşünülemez. Çünkü Sayın Yılmaz Bey, Bartın’ın siyasi önderidir, abisidir. Bartın’da hangi taşın altından hangi solucan çıkar onu iyi bilir. Gittiğimiz tüm köylerde insanlara ismiyle hitap eder. Herkesi tanır. Biz de şanslıyız. Onun yanında hem siyaseti öğreniyoruz hem de bu atmosferi tadıyoruz. Allah razı olsun. Kendisi benim başkanlığımda çok destek oldu. Bizim aramızda bir şey olmaz. İstişaresiz hiçbir iş yapmayız ve benim için Sayın Milletvekilimizin döneminde Bartın’da İl Başkanlığı yapmam benim için büyük bir kazançtır. Yılmaz Tunç, Bartın’ın bir değeridir. Değerlerimizin kıymetini bilelim.”

 

İl kongresi Kasım-Aralık gibi…

 

Biz milletine hizmet etme sevdası içinde olan bir hareketiz. Çünkü AK Parti bir millet hareketi. 14 aylık bir partinin yüzde 34 ile iktidara gelmesi, öyle kolay başarılabilecek bir iş ya da kırılabilecek bir rekor asla değildir. 23 partili bir seçimde bunu başarabilen şu ana kadar hiçbir parti çıkmadı. Ayrıca AK Parti, dünyanın en büyük sivil toplum örgütüdür, 11 milyon üyesi ile. Bu kardeşlerimize ve Türkiye’ye hizmet edebilmek bizin için en büyük şereftir, onurdur. Kurucaşile ve Amasra teşkilatlarımız Baykanlarını buldu, seçimler yapıldı. Ben buradan onlara Allah yar ve yardımcıları olsun diyorum. Ulus kongremiz de 4 Ekim’de inşallah saat 11.00’de yapacağız. Ardından da saat 14.00’te Bartın Merkez ilçe kongremizi gerçekleştireceğiz. Ulus’ta Hikmet Bey, Merkez’de de Ümit Bey yollarına inşallah devam edecekler. AK Parti’de kongrelerimiz bir şölen havasında geçiyor. Bu bir bayrak yarışı. Biz bu işe böyle bakıyoruz. İl Başkanlığımızın kongre tarihini ise henüz belirlemedik. Büyük bir ihtimal Kasım – Aralık gibi olur.”

 

“Taş atıldığına göre meyve veriyoruz”

 

Kendisine yönelik eleştiriler olduğunun anımsatılarak bunları nasıl karşıladığının sorulması üzerine de Kalaycı, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bir partinin il başkanı asla tartışılmaz değildir. Elbette ki eleştiriler olacaktır. Bizler de bunlara açık olmamız lazım. Eğer bize bir taş atılmıyorsa, bir yerde yanlışlık vardır. Taş atıldığına göre meyve veriyoruz demek ki… Ben haklı ya da haksız eleştiri yapana Allah razı olsun derim. Burada üzüldüğüm husus parti büyüğü abilerimizin bize yönelik eleştirilerini bizzat gelip yüzümüze değil de köşe bucak yapmaları olur. O zaman abi olmaz zaten. Arkasından teneke falan çalmak abilik değil. Bizim onlara verilecek tek cevabımız başarılı olmaktır. Bazıları kendini bu kentin sahibi zannediyor. Öyle bir şey yok. Artık yeni Türkiye var. Sayın Cumhurbaşkanımız için hapse girdiğinde ‘Artık muhtar dahi olamaz’ diyen küçük beyinlerin bir versiyonu da Bartın’da var. Artık öyle bir Türkiye’de yaşamıyoruz. Yeni Türkiye var, gençlerimiz var. Artık gençlerimizin dediği olur. Genel Merkezim bana dur, bekle demedi, hazırlıklarını yap yola devam dendi. Ama ben Turhan Kalaycı olarak son gece dahi tamam çekil dense kenara çekilirim ve kimseye bir kırgınlığım da olmaz. Ben ölünceye kadar bu çizgide kalırım.” 

ETİKETLER : Bartın Ahmet Oktay ile Enine Boyuna AK Parti Turhan Kalaycı
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›