VALİLİK’TEN ÇİFTE VİRÜS UYARISI!

Bartın Valiliği, dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde etkisini arttırarak sürdüren yeni tip Koronavirüs (Covid-19) pandemisinin yanı sıra mevsim değişikliğine bağlı yaşanabilecek gribal enfeksiyonlara karşı da çok dikkatli olunması gerektiğini hatırlattı.
Bu haber 2020-09-24 09:25:08 eklenmiş ve 366 kez görüntülenmiştir.

 

Sonbahar yüzünü gösterdi. Gece ile gündüz arasındaki ısı farkı iyiden iyiye açıldı. Hal bölge olunca mevsim değişikliği ile birlikte grip ve soğuk algınlığı hastalıklarında yavaş yavaş artış gözlemlenmeye başlandı. İşte tam da bu noktada önemli uyarılarda bulunan Bartın Valiliği, dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde etkisini arttırarak sürdüren yeni tip Koronavirüs (Covid-19) pandemisinin yanı sıra mevsim değişikliğine bağlı yaşanabilecek gribal enfeksiyonlara karşı da çok dikkatli olunması gerektiğini bildirdi.

Mevsim değişikliği ile havaların bir sıcak bir soğuk olması, insanların nasıl giyineceklerini bilememelerinin yarattığı tereddütle çoğu zaman farkına bile varmadan grip ve soğuk algınlığı hastalıklarına davetiye çıkarıyor. Bartın Valiliği, zaten zorlu bir süreç olan koronavirüs ile mücadele vatandaşlarımızın aynı anda 2 virüse birden yakalanmamaları için bir kez daha o bilinen ve hemen her fırsatta tekrarlanan, ancak gerçekten de hayat kurtarıcı olan uyarıyı yapıyor: Maske, Mesafe ve Hijyen...

 

 

Konuya ilişkin olarak sosyal medya platformlarındaki hesapları aracılığıyla paylaşımlarda bulunan Bartın Valiliği, “Grip mevsimi yaklaşıyor. Lütfen daha dikkatli olalım, kurallara uyalım. Aynı anda iki virüsle savaşmak zorunda kalmayalım. Koronavirüse karşı alınan maske, mesafe hijyen kurallarına uyarak grip vakalarını da azaltmış oluruz” diyerek farkındalık yaratmaya çalışıyor.

 

ETİKETLER : Bartın Bartın Valiliği koronavirüs grip
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›