24 kişiye 21 bin 600 lira idari para cezası

Bartın’a değişik illerden gelen 24 motosikletliye maske takmamak ve sosyal mesafe kuralına uymamaktan toplam 21 bin 600 TL İdari para cezası uygulandı.
Bu haber 2020-09-22 10:01:04 eklenmiş ve 315 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Bartın İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince; Bartın Merkez İlçe Çeştepe Köyü sınırları içerisinde bulunan Atılım Sanayi Sitesi Bölgesinde bir Motosiklet Derneği organizatörlüğünde Bartın, Ankara, Kayseri, İstanbul gibi İllerden gelen motosikletli grupların toplu halde etkinlik yapacağına dair alınan İstihbari bilgi üzerine bölgede yapılan araştırmada; Bartın ve diğer illerden gelen motosikletli grupların toplu halde etkinlik yaptıkları ve sosyal mesafe kuralına riayet etmeyerek İl Umumi Hıfzıssıhha Kurul Kararlarına aykırı hareket ettikleri tespit edildi.

 

 

Jandarma ekiplerince, Alandaki tüm kişilerin karantina ihlal edip etmediklerinin kontrolü için Jandarma Bilgi Sistemi (JABS) üzerinden Covid-19 izlem sorgulaması yapılmış, edinilen bilgilerden herhangi bir karantina kuralı ihlali görülmedi.

Alanda bulunan toplam 24 şahıs hakkında maske takmamak ve sosyal mesafe kuralına uymamaktan toplam 21 bin 600 TL İdari para cezası uygulanmış, ayrıca organizasyonu tertip eden Dernekle ilgili olarak İçişleri Bakanlığı İl/İlçe Sağlık Denetim Merkezi (İSDEM) sistemine gerekli ihlal kayıtları girildi.

Motosikletli grubun, daha sonra bölgeden uzaklaştırıldığı ve Jandarma ekiplerinin denetimlerini yoğunlaştırıldığı görüldü.

 

ETİKETLER : Bartın Jandarma motosiklet denetimi JABS İSDEM
Diğer ASAYİŞ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›