Başkan, Kavşak Suyu çeşmeleriyle ilgili müjde verdi

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Tuna Mahallesi Muhtarı Nihan Taner’i ziyaret etti. Sohbet havasında geçen ziyarette Başkan Akın, katıldığı canlı yayında Tuna Mahallesi halkına verdiği kavşak suyu çeşmesiyle ilgili müjdenin ayrıntılarını anlattı.
Bu haber 2020-09-21 10:00:00 eklenmiş ve 361 kez görüntülenmiştir.

 

Ziyarette yaptığı konuşmasında Akın, “Vatandaşlarımızın kavşak suyu ile ilgili taleplerini biliyoruz. Çeşme olmayan mahallelerimize su tankerlerimizle kavşak suyu dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Göreve gelir gelmez mevcut şebeke suyumuzu hem temizledik, hem yeni kaynak ekleyerek çoğalttık. Sürekli tahlillerinin yapıldığı şebeke hattımızı güvenli ve sağlıklı bir şekilde halkımıza sunduk. Bizden önce günde bir saat akan kavşak suyunun her gün sabahtan akşama kadar akmasını sağladık. Kavşak Suyu 175 çeşmeden her gün en az 6 saat akıtılıp 3 tanker ile ayrıca her gün 200 ton dağıtılıyor. Yeni dönem projelerimiz arasında kavşak suyumuzla ilgili projemiz vardı. Yeni yerleşim alanlarında ve belirli bölgelerde kavşak suyu depoları kurup, depodan su almasına olanak sağlayacağımızı söylemiştik. Bu projemizle ilgili çalışmalarımıza başlayacağız” dedi.

 

10 bölgede uygulanacak

 

Gerçekleştirilecek olan çalışmalarla ilgili bilgi veren Başkan Akın, “Kavşak suyu deposundan Orduyeri Mezarlığı’nın oraya kadar hattı çekeceğiz. Orduyeri’nden de Tuna Mahallemizde bulunan Lale Kent Sitesi, Menekşe Sitesi ve Bahar Sitesi’ne kavşak suyu hattını yapacağız. Buralara kavşak suyu çeşmesi koyacağız. Şuanda projesi yapılıyor. İlk etapta Hürriyet Mahallesi’ndeki TOKİ’nin üst tarafına, Karaköy Mahallesi Türbe mevkiindeki 140 Yıl Parkı’nın oraya ve Aladağ Mahallesindeki Bartın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin oraya 10 tonluk kompozit depolar yapacağız. Altta çeşmelerin su ihtiyacını bu depolardan sağlayacağız. Bu depoların randımanına bakacağız. Eğer bu çalışmamız randımanlı olursa 10 bölgede bunu uygulamaya çalışacağız. Bu ilimizde ilk uygulama olacak. Bu depolara suyu çıkartmak için basınç yeterli değil. Ancak biz bu depolara kavşak suyu araçlarımızla su takviyesi yapacağız. Vatandaşlarımız çeşmelerden kavşak suyunu kullanabilecekler. Çalışmalara kısa sürede başlayacağız” diye konuştu.

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediyesi Cemal Akın Kavşak Suyu Tuna Mahallesi
Diğer ASAYİŞ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›