9 aylık geçici işçiler kura ile belirlendi

İŞKUR Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında ilimizdeki okullarda 9 ay süreyle görevlendirilecek olan 226 temizlik ve güvenlik görevlisi Halk Eğitim Merkezi'nde çekilen kura ile belirlendi.
Bu haber 2020-09-21 09:22:44 eklenmiş ve 196 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

İŞKUR Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında Bartın Merkez ve Merkez ilçeye bağlı beldeler ile köylerdeki okullarda 9 ay süreyle görevlendirilecek olan 226 temizlik ve özel güvenlik görevlisini belirlemek üzere noter huzurunda kura çekimi Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) pandemisi dolayısıyla alınan tedbirler çerçevesinde gerçekleştirilen kura çekimine başvuru sahipleri alınmaz iken noter huzurunda Bartın Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda gerçekleştirilirken kura çekimi, Bartın Milli Eğitim Müdürlüğü’nün sosyal medya hesabı aracılığıyla internet üzerinden canlı olarak yayınlandı.

 

 

Toplamda 226 talihli belirlendi

 

Kura çekimi ile Bartın Merkez ve köylerindeki okullarda temizlik görevlisi olarak görevlendirilecek 157 kişi ile birlikte Kozcağız ve Hasankadı beldelerindeki okullarda görevlendirilecek 31 temizlik görevlisi de belirlendi. Yine Bartın genelindeki okullarda görevlendirilecek 38 güvenlik görevlisi de yine ayrıca gerçekleşen kura çekilişi ile belirlendi.

Verilen bilgiye göre; kurada adı çıkanlar kendilerinden istenilen belgeleri 21-23 Eylül tarihlerinde Bartın İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edecek. Belgeleri tam olanlar 24 Eylül Çarşamba günü itibarıyla görev yerlerinde işe başlayacaklar.

TYP kapsamında Ulus ilçesinde 16, Amasra ilçesinde 15 ve Kurucaşile ilçesindeki okullarda 6 temizlik personeli görevlendirilecek. İlçelerdeki okullarda TYP kapsamında görev yapacak temizlik görevlilerinin belirlenmesi için İlçe bazlı kura çekilişi yapılacak.

 

ETİKETLER : Bartın İŞKUR Toplum Yararına Programı TYP Halk Eğitim Merkezi kura
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›