OSB genişletme çalışmaları masaya yatırıldı

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Av. Yılmaz Tunç, Bartın Organize Sanayi Bölgesi’ni (OSB) ziyaret ederek devam eden genişletme çalışmaları ile ilgili son gelişmeler hakkında bilgi aldı.
Bu haber 2020-09-18 11:17:25 eklenmiş ve 210 kez görüntülenmiştir.

 

Tunç, önceki gün, Bartın İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun ile birlikte Bartın OSB’ye ziyarette bulundu. Burada OSB Müdürü Oğuzhan Kasapoğlu tarafından karşılanan ve makam odasında ağırlanan Tunç, Kasapoğlu’ndan OSB’nin genişletilmesi çalışmalarındaki gelişmeleri değerlendirdi. Ziyaretine ilişkin kısa bir bilgi veren Milletvekili Tunç, şunları kaydetti:

 


5 bin yeni istihdam sağlayacak

 

“Bartın Organize Sanayi Bölgemizin ilave alan çalışmaları hakkındaki gelişmeleri değerlendirdik. Kamulaştırma işlemleri ve yargı süreçleri tamamlanan 744 bin metrekare ilave alanda sanayi parsellerinin tahsisleri devam ediyor. Bartın OSB’ye ilave 5 bin yeni istihdam sağlayacak olan ilave alanla birlikte OSB’nin büyüklüğü 1 milyon 744 bin metrekareye ulaşacak.

 

 

OSB’de kapasite kullanımı 2 katına çıktı

 

380 KV Trafo Merkezi, yüksek enerji nakil hattı, atıksu arıtma, köprü, doğalgaz gibi önemli yatırımlarla geliştirdiğimiz Bartın Organize Sanayi Bölgesi’nde kapasite kullanımını iki kat artırdık.”

ETİKETLER : Bartın Bartın OSB AK Parti Yılmaz tunç Kenan Dursun Oğuzhan Kasapoğlu
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›