“Ticari akaryakıt desteği şart”

Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) pandemesi ile mücadele çerçevesinde artan vaka sayısının önüne geçebilmek için toplu taşımada ayakta yolcu alınmaması kararının ve servis araçlarının çalışmamaları sebebiyle şoför esnafının zarar ettiğine dikkat çeken Bartın Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Sinan Amasralı, “Yaşanan olumsuz süreçte şoför esnafının ticari akaryakıt desteğine her zamankinden daha çok ihtiyacı olduğu unutulmamalı” dedi.
Bu haber 2020-09-15 10:11:16 eklenmiş ve 195 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Konuya ilişkin olarak gazetemize açıklamalarda bulunan Sinan Amasralı, Covid-19 pandemisi nedeniyle toplu taşımada ayakta yolcu alımının yasaklanmasının şoför esnafının zaten kötü giden işlerini daha da olumsuz etkilediğine dikkat çekti. Amasralı, bu durumun şoför esnafımızın zararının artmasına neden olacağını belirtirken şunları söyledi:

“Yine 6 aydır çalışmayan okul servis araçlarımız yeni eğitim öğretim yılında da çalışamayacaklar. Bu yaşanan olumsuz süreçte şoför esnafının ticari akaryakıt desteğine her zamankinden daha çok ihtiyacı olduğu unutulmamalı.

 

Pandemide masraflar arttı

 

Ticari akaryakıt desteğinin şart hale geldi. Şoför esnafımızın yaşadığı birçok zorluk, pandemi sürecinde iki katına çıktı. Mart ayından bu yana dolar kurunda yaşanan artışlar hem akaryakıt fiyatlarını hem de yedek parça fiyatlarını olumsuz etkiledi. Buna paralele olarak sigorta primi ve muayene ücretleri gibi birçok ödemenin de olması, şoför esnafımızın oldukça zor zamanlardan geçmesine neden oluyor. Pandemi tedbirleri gereği bir süre yüzde 50 kapasite ile çalışan şoför esnafımız kazancını normal seviyeye çekmek üzere iken, şimdi ise ayakta yolcu alınmaması kararı çıktı. Servisçi esnafı 6 aydır kontak açmıyor. Ülkemizin ve vatandaşlarımızın bu pandemi sürecinden başarı ile çıkması tek dileğimiz. Fakat bu tedbirlerin şoför esnafımızı zarara uğratacağı unutulmamalı. Bu nedenle ticari akaryakıt desteği en önemli ihtiyaç haline geldi. Özel ticari akaryakıt verilmesi, artan maliyetlerin düşürülmesi bakımından şoför esnafımızı bir nebze de olsa rahatlatacaktır.”

ETİKETLER : Bartın Sinan Amasralı Bartın Şoförler ve Otomobilciler Odası ticari akaryakıt Covid-19
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi