Tunç: “Durmak yok, yola devam”

Bartın-Kurucaşile karayolunda devam eden çalışmaları yerinde inceleyen AK Parti Bartın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Av. Yılmaz Tunç, “Kurucaşile yolunu kış gelmeden karaman köyümüze kadar ulaşıma açabilmek için hummalı bir çalışma var. Durmak yok, yola devam” dedi.
Bu haber 2020-09-15 10:06:50 eklenmiş ve 167 kez görüntülenmiştir.

 

Tunç, hafta sonunda, beraberindeki Kurucaşile Belediye Başkanı Mehmet Zihni Sayın ile birlikte yapım çalışmaları devam eden Bartın-Kurucaşile karayolunda incelemelerde bulundu. Yetkili firma temsilcileri ile birlikte çalışmaları denetleyen ve durum hakkında bilgiler alan Milletvekili Tunç, “Bartın-Kurucaşile yolumuzun Karaman köyümüze kadar olan bölümünü kış gelmeden tamamlamak için yoğun çalışmalara devam ediyoruz. Kurucaşıle yolunu kış gelmeden karaman köyümüze kadar ulaşıma açabilmek için hummalı bir çalışma var” dedi. Çalışmalarda görev alan herkese kolaylıklar dileyen Tunç, şu bilgileri paylaştı:

 

 

T-3 tüneli (Dizlermezeci-Meydan köyü arası) çıkışındaki Meydan viyadüğünün kirişleri tırlar üzerinde eski virajlı yollardan zorlu da olsa geldi, şu an kirişler yerlerine yerleştiriliyor. Şimdiye kadar bin 100 metre T-1 Tüneli olan Çakraz-Avara tünelini ulaşıma açtık. Bin 600 metre uzunluğunda T-2 Tüneli Cumayanı tünelinin yapımını tamamladık, elektromekanik işleri tamamlanmak üzere.

 

 

2 bin 350 metre uzunluğunda T-3 Tüneli Dizlermezeci-Meydan tünelinin yapımını tamamladık, elektromekanik işleri ise tamamlanmak üzere. Bunun yanı sıra Karaman Köprüsü ve dere ıslahlarını tamamlıyoruz. 4 bin 600 metre uzunluğundaki T-4 Tüneli Karaman-Tekkeönü tünelinin ve 3 bin 100 uzunluğundaki T-5 Tüneli Tekkeönü-Kurucaşile tünelinin inşaatları devam ediyor.

 

 

300 metre uzunluğundaki Cumayanı viyadüğünün inşaatı da tamamlandı. 5 tünel, 10 büyük köprü, gelişli gidişli toplamda 25 bin 500 metre uzunluğunda tüneller ile dağları deliyor, vadileri aşıyoruz. Durmak yok yola devam.”

ETİKETLER : Bartın Kurucaşile AK Parti Yılmaz Tunç Mehmet Zihni Sayın tünel karayolu
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi