BARTIN ADLİ YARGI İLK DERECE MAHKEMESİ ADALET KOMİSYONU

Komisyonumuzun 07/09/2020 tarihli ve 2020/155 sayılı kararı gereğince, Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri İzleme Kurulları Kanunu’nun 3. maddesinde belirtilen şartlara haiz adaylar arasından, yargı çevremizde bulunan Ceza İnfaz Kurumları’nda görev yapmak üzere, Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Bartın İzleme Kurulu’na 5 asıl (asıl üyelerden en az birtanesinin kadın olması zorunludur) ve 3 yedek üye seçimi yapılacak
Bu haber 2020-09-15 09:47:23 eklenmiş ve 167 kez görüntülenmiştir.

İ L A N

T.C.

BARTIN ADLİ YARGI İLK DERECE MAHKEMESİ

ADALET KOMİSYONU

İLAN

 

            Komisyonumuzun 07/09/2020 tarihli ve 2020/155 sayılı kararı gereğince, Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri İzleme Kurulları Kanunu’nun 3. maddesinde belirtilen şartlara haiz adaylar arasından, yargı çevremizde bulunan Ceza İnfaz Kurumları’nda görev yapmak üzere, Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Bartın İzleme Kurulu’na 5 asıl (asıl üyelerden en az birtanesinin kadın olması zorunludur) ve 3 yedek üye seçimi yapılacaktır.

İZLEME KURULU ÜYELERİNDE ARANACAK NİTELİKLER

Madde 3- İzleme kurullarına başkan ve üye seçilebilmek için 14/07/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda öngörülen genel şartlara ek olarak aşağıdaki nitelikler aranır.

1-  Otuzbeş yaşını doldurmuş olmak.

2-  Tıp, eczacılık, hukuk, kamu yönetimi, sosyoloji, psikoloji, sosyal hizmetler, eğitim bilimleri ve benzeri alanlarda en az dört yıllık yüksek öğretim kurumlarından veya bunlara denkliği kabul edilen yurt dışındaki yüksek öğretim kurulularından mezun olmak ve mesleği ile ilgili olarak kamu kurum ve kuruluşlarında ya da özel sektörde en az on yıl çalışmış bulunmak.

3- Kişisel nitelikleri ile çevresinde dürüst, güvenilir ve ahlaklı olarak tanınmış olmak.

4- Herhangı bir siyasi partinin merkez, il veya ilçe teşkilatlarında görevli bulunmamak.

İZLEME KURULLARINA SEÇİLEMEYECEK OLANLAR

Madde 4- Aşağıda yazılı kişiler, izleme kurulu başkan ve üyeliğine seçilemez;

1-  Ceza infaz kurumlan ve tutukevleri ile ilgili ihale, alım, satım ve benzeri hukuki ilişkilere taraf olanlar.

2-  Görev yapacakları ceza infaz kurumlan veya tutukevlerinde bulunan hükümlü ve tutuklulardan birisinin işlediği suçtan kendileri veya ikinci derece dahil hısımları zarar görenler.

3- Görev yapacakian ceza infaz kurumlan ve tutukevlerindeki hükümlü ve tutuklulardan biri ile aralarında evlilik, vesayet veya ikinci derece dahil hısımlık ilişkisi bulunanlar.

BAŞVURUDA İSTENECEK BELGELER

1- Dilekçe,

2- Öğrenim belgesi,

3- Nüfus cüzdanı fotokopisi,

4- Kamu kurum ve kuruluşlarında veya özel sektörde 10 yıl ve daha fazla çalıştığına dair belge,

5- Herhangi bir siyasi partinin il veya ilçe teşkilatında görevli bulunmadığına dair bildirim.

BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE SÜRESİ

Başvurular 16/09/2020 tarihinde başlayacak olup, Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Bartın İzleme Kurulu Üyeliğine başvuruda bulunacakların başvuru evraklarını 25/09/2020 tarihine kadar Bartın Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığıma teslim etmeleri gerekmektedir.

BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ         

Komisyonumuzca başvurular yeterli sayıda başvuru olması halinde değerlendirilerek, iş bu ilanda belirtilen başvuru dilekçesine eklenecek belgelerin eksik olması ya da başvuru sahibinin Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Kanununda belirtilen şartları haiz olmaması halinde talebin reddine karar verilerek, redde ilişkin karar ilgilisine tebliğ olunacaktır. İzleme Kurulu Üyeliğine kabul edilenler Adliye Divanhanesinde ilan edilecektir.

İZLEME KURULU ASIL VE YEDEK ÜYELERİ YEMİNİ, BAŞKAN, BAŞKAN YARDIMCISI VE RAPORTOR SEÇIMI

İzleme kurulu üyeliğine seçilenlerin 21/10/2020 tarihinde saat 14.00’da Bartın Ağır Ceza Mahkemesi Duruşma Salonunda Komisyon huzurunda yeminleri yaptırılacaktır. (İzleme Kurulu Asıl Üyeliğine seçilenler aynı gün kendi aralarında Kuruldaki Başkan, Başkan Yardımcısı ve Raportör seçimini yapacaklardır.)

İlan olunur. 10/09/2020

BV.2020/393

ETİKETLER :
Diğer RESMİ İLAN haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi