Akın, “Kariyer Sohbetleri”ne konuk oldu

Bartın Üniversitesi Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin düzenlemiş olduğu Kariyer Sohbetleri’nin ilk konuğu Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın oldu.
Bu haber 2020-09-14 10:03:24 eklenmiş ve 168 kez görüntülenmiştir.

 

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Üniversitesi Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin düzenlediği Online Career Talks etkinliği kapsamında Öğretim Üyesi Pelin Su Altan ile gerçekleştirdiği söyleşi Bartın Üniversitesi Youtube kanalında yayınlandı. Kariyer Sohbetleri’nin ilk konuğu olan Başkan Akın, Covid - 19 pandemi döneminde yapılan çalışmaları ve Vefa Sosyal Destek Grubu’nda gerçekleştirilen faaliyetleri anlattı. Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin önemine değinen Akın, mezun olan öğrencilere tavsiyelerde bulunarak staj döneminin önemiyle ilgili bilgiler verdi. Öğretim Üyesi Altan’ın sorularını yanıtlayan Başkan Akın, özetle şunları söyledi.

 

“Araç dezenfeksiyon istasyonumuzu kurduk”

 

“Mart ayı itibariyle Türkiye’de virüs yeni yeni yayılırken biz Bartın Belediyesi olarak çalışmaya başladık. İlk olarak Araç Dezenfeksiyon İstasyonumuzu kurduk. Araç dezenfekte işlemlerini gerçekleştirdik. Bu dezenfekte merkezimiz halen hizmet vermeye devam ediyor. Kent merkezimizde 5 bin çöp konteynerini dezenfekte ettik. Yollarımızı da yıkayarak dezenfekte işlemlerini gerçekleştirdik. Halk sağlığını tehdit eden sinek ve haşerelerin çoğalmaları engellemek amacıyla larva ilaçlaması yaptık. Bu çalışmamızın tamamını her gün yapıyoruz.

 

“Vefa Sosyal Destek Grubu’nda görev aldık”

 

Koronavirüsle mücadele kapsamında Sosyal Hizmet Merkezimizde 65 yaş üstü grubunda olan vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Vefa Sosyal Destek Grubu kuruldu. Bartın Belediyesi olarak bizim burada 10 personelimiz görev alıyor. 4 aracımız da 24 saat esasına göre görevlendirildi. Çok sayıda ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza gıda ulaştırdık. Maskenin bulunamadığı dönemde Belediye olarak binlerce maske dağıttık. Caddelere el dezenfektanı koyduk. İşyerlerinin dezenfekte işlemlerini gerçekleştirdik. Pazaryerlerinde sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyulması yönünde üzerimize düşeni yaptık. Tüm kurumlarımız kendi üzerine düşeni yaptı. Koordineli bir şekilde çalışmamızı gerçekleştirdik.

 

“Her zaman yanlarındayız”

 

Bartın Üniversitemizde 30 kulüp var. 25’i faal olarak çalışıyor. Her kulübün ayrı ayrı faaliyetleri oluyor. Bu kulüplerimize elimizden gelen desteği veriyoruz. Etkinliklerine katılarak yanlarında oluyoruz. Bildiğiniz gibi pandemi süreci nedeniyle üniversite öğrencilerimiz ilimize gelemiyorlar. İnşallah bu salgın süreci bittiğinde daha fazla destek vereceğiz. Öğrenci kardeşlerimiz ailelerinden bize emanet. O nedenle her zaman yanlarındayız.

 

“Kariyeri planlamak önemli”

 

Eğitim sürecinde gerçekleştirilen stajlar çok önemli. Öğrenci kardeşlerimiz staj yaptıkları yerlerde devam etsinler. Ben Elektrik Mühendisliği mezunuyum. Eyüp Belediyesi’nde elektrikle ilgili stajımı yaptım. Stajımın bir kısmına gittim. Bir kısmına gitmedim. Ancak stajımda gördüğüm bilgilerin ticari hayatımda büyük anlam ifade ettiğini gördüm. O nedenle öğrenci kardeşlerimiz staj sürelerinin tamamı iyi değerlendirsinler. Tabii öğrenci kardeşlerimizden staj için belediyemize başvuru yapanlar oluyor. Başvurularını alıp yardımcı olmaya çalışıyoruz. Stajlarına başlamadan onlarla toplantı yapıp, fikir alışverişinde bulunurum.  Stajın önemini anlatırım. Çünkü gelecekle ilgili net planlar staj döneminden başlar. Kariyeri planlamak önemli. O nedenle Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin önemi çok büyük. Ben bu merkezimize çalışmalarında başarılar diliyorum.”

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediyesi Cemal Akın Kariyer sopbetleri
Diğer BELEDİYE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi