Alternatif Karabük yolunda çalışmalar tam gaz…

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Kozcağız-Hasankadı-Yenice-Karabük yolunda başlatılan birinci etap çalışmalarını inceledi. Bartın’ı Karabük’e bağlayacak alternatif yola büyük önem verdiklerini belirten Tunç, Bartın’dan Kozcağız’a kadar devam eden duble yol çalışmalarını da anımsatarak tüm bu yollar sayesinde Kozcağız’ın adeta bir kavşak noktası haline geleceğini ve bundan hem Kozcağız esnafının hem de halkının kazançlı çıkacağını ifade etti.
Bu haber 2020-09-14 09:46:13 eklenmiş ve 224 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Milletvekili Tunç, Kozcağız-Hasankadı-Yenice-Karabük güzergahında yapımına başlanan duble yol çalışmalarını denetledi. Yolun yapımını üstelenen firma yetkililerinden bilgiler alan Tunç, konuya ilişkin olarak şunları söyledi:

“Kozcağız bölgesindeki çalışmaları görmek için buraya geldik. Kozcağız-Yenice-Karabük yolunun ilk etabının çalışmaları başladı. Kışla Baraj geçişinin yapıldığı yoldayız. Şuanda çalışmalar devam ediyor. Hemen barajın olduğu bölümde Kozcağız’a bağlantısı için bir tünel çalışması da olacak. Şuanda onun proje çalışmaları devam ediyor. İhalesi de yapıldıktan sonra buradaki geçiş kolaylaşmış olacak. Çalışanlarda bilgiler aldık. Karayollarına, müteahhit firma yetkililerine, Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sayın Ulaştırma Bakanımıza çok teşekkür ediyorum.

 

 

Çok önemli bir yol

 

Bu yol Bartın-Karabük arasında alternatif bir yol olacak. Bu yüzden çok önem veriyoruz. Bartın’dan Kozcağız’a kadar şuanda çalışmaları devam eden duble yol çalışmalarımız var. Kozcağız’dan Hasankadı’ya, Hasankadı’dan Yenice’ye, Yenice’den de Karabük’e gidecek bir yol bu. Filyos Projesi’nin Karabük demir çeliğe bağlanması, Safranbolu’nun Amasra’ya bağlanması aynı zamanda Karabük’teki demir çelik sektörünün Karadeniz’in en büyük limanı olacak olan Filyos Limanı’na bağlanması anlamında bu yolun yapımı çok önemli. Etap etap bu çalışmalara devam edeceğiz.

 

 

“Kozcağız kavşak noktası olacak”     

 

Bu arada Kozcağız Barajı’ndaki çalışmalarda da son aşamaya doğru geliyoruz. Kozcağız-Kumluca arasındaki baraj içinde kalan yolun yapımı birkaç ay içinde inşallah tamamlanmış olacak. Kozcağız Barajımızın da bitmesiyle Bartın’ımız sel riskinden büyük ölçüde korunmuş olacak. Biliyorsunuz ki Kirazlıkköprü, Kozcağız ve Kışla Barajımızla Bartın’ı sel korkusundan kurtarmıştık. Şimdi bu yollarla Kozcağız’ımız adeta bir kavşak noktası haline geliyor. Dünya pandemiyle savaşırken Türkiye hem pandemideki tedbirlerini arttırıyor hem de yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Bunun en bariz örneği de Kozcağız bölgemizdeki bu çalışmalar. Her yer bir şantiyeye dönmüş durumda. Sahil yolumuza da büyük önem veriyoruz. Karaman Köyü’ne kadar Kurucaşile’mizin sahil yolunu da kış gelmeden hazır hale getireceğiz.” 

ETİKETLER : Bartın Karabük AK Parti Yılmaz Tunç yol çalışması Kozcağız Kumluca Kozcağız Barajı
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›