12 kişi yurt karantinasına alındı!

Bartın Valiliği, yapılan testler neticesinde Covid-19 virüsü kaptığı tespit edilen ve İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi’nin aldığı karar doğrultusunda toplumdan tecrit edilerek ev karantinasına tabi tutulan 12 kişilerin karantina tedbirlerine uymadıklarını tespit edildiğini ve Köksal Toptan Lisesi Nedret Keten Erkek Öğrenci Yurdu’nda karantina altına alındıklarını bildirdi. Denetimlerin süreceğini vurgulayan Valilik, şahıslar hakkında TCK’nın 195. Maddesine muhalefetten 2 aydan 1 yıla kadar hapis istemli suç duyurusunda bulunulacağını da anımsattı.
Bu haber 2020-09-10 12:35:01 eklenmiş ve 323 kez görüntülenmiştir.

 

Covid-19 pandemisinde vaka sayısı dünya genelinde olduğu gibi maalesef ülkemiz ve Bartın’da da hala artıyor. Ölüm sayısının önüne de bir türlü geçilemiyor. Hükümetin aldığı tedbirlerin yeterli olup olmadığı bir yana önce bireysel olarak tedbir alınması gerektiği hala idrak edilmiş değil. Herkes kendisinin ve aile bireylerinin olduğu kadar toplum sağlığını da korumakla mükellef. Ancak bunun farkında olmayan ya da olmak istemeyen kişilerin varlığı da herkesin malumu. Bunun bir örneği de Bartın’da yaşandı. Ev karantinasında olmalasi gereken 12 kişi tespit edildi.

Konuya ilişkin bilgilendirme Bartın Valiliği tarafından yapıldı. İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisinin almış olduğu kararlara istinaden evde karantina tedbirlerine uymadığı yapılan denetimlerde tespit edilen 12 kişinin Valilik tarafından karantina yurdu olarak belirlenen Köksal Toptan Lisesi Nedret Keten Erkek Öğrenci yurdunda karantinalarını tamamlamak üzere tecrit altına alındığı bildirildi.

Ayrıca hakkında “evde karantina kararı” olan ancak ev ortamı karantina koşulları için uygun olmayan 10 vatandaşımızın aynı yurtta misafir edilerek izolasyon sürelerini sorunsuz bir şekilde tamamladığının da kaydedildiği açıklamada şöyle denildi:

 

İzolasyon mücadele için önemli

 

“Koronavirüsle mücadelenin en temel hususlarından biri de filyasyon sonucu izolasyon altına alınan vatandaşlarımızın bu süreci toplum içine çıkmadan geçirmelerini sağlamaktır.

 

Denetimler ve karantina sürecek

 

Yapılan denetimler sonucu izolasyon tedbirlerine uymayanların tespiti halinde bu kişiler belirlenen yurtta karantinaya alınmaya devam edilecektir.

 

1 yıla kadar hapis cezası var

 

Ayrıca, bu şahıslar hakkında TCK 195. maddesi gereğince İki aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmaları için Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.”

ETİKETLER : Bartın Bartın Valiliği Covid-19 karantina Köksal Toptan Lisesi Nedret Keten Erkek Öğrenci Yurdu
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi