Pazaryeri’nde sıkı denetim vardı

Bartın Belediyesi Zabıta ekipleri, İl Tarım ve Ormancılık Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ile birlikte pazaryerlerinde Koronavirüs (Covid-19) virüs salgını sebebiyle maske, mesafe, hijyen denetimi gerçekleştirdi.
Bu haber 2020-09-10 09:19:45 eklenmiş ve 228 kez görüntülenmiştir.

 

Bartın Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, İl Tarım ve Ormancılık Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ile koordineli bir şekilde kent merkezindeki pazaryerlerinde Covid-19 denetimi gerçekleştirdi. Maske, mesafe, hijyen kurallarına uyulup uyulmadığını denetleyen ekipler, vatandaşları özellikle maske ve hijyen kuralları ile ilgili bilgilendirdi. Denetimlerin büyük önem taşıdığını belirten Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Başkan Akın, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

 

 

“Ekiplerimizi sürekli hazır bulunduruyoruz”

 

“İçişleri Bakanlığımız tarafından pazarlara yönelik çıkarılan genelge sonrasında ekiplerimiz tarafından pazar yerlerinde gereken önlemler alındı. Üzerimize düşen ne varsa yerine getirdik. Halkımızın sağlığı için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Halkımızın sağlığını önemsiyoruz. Bu denetimleri de halkımızın sağlığı için gerçekleştiriyoruz.  Pandemi sürecinin başından bu yana Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda kent merkezinde çok sayıda kapsamlı denetimler gerçekleştirdik. Ancak biz Bartın Belediyesi olarak da kent merkezinde esnaf denetimlerimizi sık sık yaptık. Pazaryerlerinde ekiplerimizi sürekli hazır bulunduruyoruz.

 

 

“Süreci kurallara uyarak atlatabiliriz”

 

Zabıta ekiplerimiz bu süreçte yoğun bir çalışma sergilediler. Tabii salgın dönemi sona erene kadar bu denetimlerimiz devam edecek. Son olarak kent merkezindeki pazaryerlerinde denetim yaptık. Gerekli uyarılarda bulunduk. Bu süreci elbirliğiyle kurallara uyarak atlatabilir. O nedenle vatandaşlarımız daha duyarlı olmalıdırlar. Hem kendilerini hem de ailelerinin sağlığını korumak için gerekli olan maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyma davet ediyorum. Tüm halkımıza sağlıklı günler diliyorum.”

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediyesi Cemal Akın pazar denetimi
Diğer BELEDİYE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi