Işıkal, adaylığını açıkladı

Yerel seçimlerin yapılacağı 31 Mart 2019 tarihi yaklaştıkça belediye başkanlıkları için aday adayları da bir bir ortaya çıkmaya başladı. Amasra Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan CHP Amasra İlçe Başkanı Bora Işıkal, ilçenin sorunlarına vakıf olduğunu, ekibiyle birlikte bunların çözümü için çalışacağını belirtti. Işıkal, adaylığının kesinleşmesi ile birlikte Amasra ile ilgili projelerini kamuoyu ile paylaşacağını söyledi.
Bu haber 2018-10-12 16:48:33 eklenmiş ve 309 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

Işıkal, dün, CHP Amasra İlçe Başkanlığı’nda, Bartın İl Başkanı Hatice İlknur Erkan ve Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı’nın yanı sıra İl, Merkez ilçe ve Amasra İlçe teşkilatlarından çok sayıda yönetici ve üyenin katılımı ile bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın toplantısına siyasi özgeçmişini anlatarak başlayan Işıkal, şunları söyledi:

“Cumhuriyet Halk Partisi 12 Eylül 1980’de kapatıldı. 12 yıl sonra 1992’de tekrar siyaset dünyasında yerini aldı. Ben de 1992 senesinde Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye oldum. 1997’de İlçe yönetimine girdim ve 1999 senesinde İlçe Başkanı seçildim. İlçe Başkanlığı görevini 2004 yılına kadar sürdürdüm. 2009 yılında Belediye Meclis üyeliğine seçildim. Meclis üyeliği görevim devam ederken, 2011 yılında tekrar İlçe Başkanı seçildim. 2011 yılından beri de bu görevimi devam ettirmekteyim.

 

Hep 1. parti çıktı

 

Benim yönetimimdeki CHP, Amasra’da, 2011 yılındaki Milletvekili seçimlerinde birinci parti, 2014’deki yerel seçimlerde birinci parti, 2015 yılındaki Milletvekili seçimlerinde birinci parti ve son olarak da 2018 yılındaki Milletvekili seçimlerinde birinci parti olarak seçimlerden başarı ile çıktık. Bu başarılar Amasra ilçe örgütünün planlı, programlı ve kararlı çalışmaları sonucunda elde edilmiştir. Başarıda katkısı olan bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim.

 

“Kazanmak zorundayız”

 

Önümüzde çok önemli bir yerel seçim var. Bu seçim ülkemiz için çok kıymet taşımaktadır. Cumhuriyet Halk Partisi’ne iktidara taşıyacak yolu açmak adına hepimize çok önemli görevler düşmektedir. Bartın ilinde, ilçelerinde, beldelerinde, belediye başkanlıklarını, Belediye Meclisi üyeliklerini, il genel meclisi üyeliklerini kazanmak zorundayız.

 

“Sorunları biliyorum”

 

Bu bilinçle Cumhuriyet Halk Partisi’ne yıllardır gönülden hizmet veren bir arkadaşınız olarak, örgütümüzün de desteği ile Amasra Belediye Başkanlığı görevine talibim. İlçemizin sorunlarını biliyorum. Ekibimizle birlikte bu sorunları çözmek ve Amasra'yı hak ettiği yere taşımak için var gücümüzle çalışacağız. Adaylığımın kesinleşmesinden itibaren ilçemizle ilgili projeleri sizlerle ve halkımızla paylaşacağım. Adaylık kararımın ülkemize, Amasramıza hayırlı olması temennisi ile geldiğiniz ve bizleri onurlandırdığınız için hepinize teşekkür eder, saygı ve sevgilerimi sunarım.”

ETİKETLER : Bartın Amasra CHP Bora Işıkal
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım