“Kentin turizminin gelişmesine katkı sağlayacak”

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Belediyesi Mustafa Kemal Atatürk ve Şehitlerimiz Müzesi’nde devam eden çalışmaları inceledi.
Bu haber 2020-09-09 10:30:43 eklenmiş ve 186 kez görüntülenmiştir.

 

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, yeni dönem projeleri arasında yer alan Mustafa Kemal Atatürk ve Şehitlerimiz Müzesi’nde devam eden çalışmaları inceledi. Turgut Işık Caddesi’nde bulunan Bartın Belediyesi’ne ait 4 katlı binada hayata geçirilecek olan projeyi çok önemsediğini belirten Başkan Akın; “Yeni dönem projelerimizden bir tanesi olan Mustafa Kemal Atatürk ve Şehitlerimiz Müzesi projemizi hayata geçiriyoruz. 4 katlı belediyemize ait binamızda düzenleme çalışmaları devam ediyor. Tamamlandığında ilimiz önemli bir esere daha kavuşmuş olacak” dedi.

 

 

“Çok önemsediğim bir proje”

 

Müzelerin il turizmi açısından önemine de değinen Başkan Akın, “Böylesine önemli olan bu projemizle ilgili binada devam eden yenileme çalışmalarını yerinde inceledim. Bu gerçekten benim çok önemsediğim bir proje. Bu müze ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ve şehitlerimizi unutmamak, onların hatıralarını yaşatmak adına çok önemli. Bir diğer önemli husus da müzeler illerin tanıtımını sağlıyorlar. Müzeler il turizmi açısından bir kazanç oluyor. Müzemiz çalışmalar tamamlandığında bu amaca hizmet edecektir” diye konuştu.

 

 

Çalışmalar sürüyor

 

Mustafa Kemal Atatürk ve Şehitlerimiz Müzesi’nde ki çalışmaların kısa sürede tamamlanacağının müjdesini veren Akın, “İlimizi müzeler şehri yapmak istiyoruz. Bartın Belediyesi olarak bu bilinçle hareket ederek 2018 yılında ilimize Kent Müzesi’ni kazandırdık. Halkımızın gösterdiği ilgi ve alaka çok yüksek. Müzemiz ilimize gelen misafirlerimizin de uğrak yeri oldu. Bu nedenle turizmin gelişmesi açısından da çok önemli bulduğumuz müzelerin sayısını artırmak adına Mustafa Kemal Atatürk ve Şehitlerimiz Müzesi’nde ki çalışmalarımızı tüm hızıyla devam ettiriyoruz. Kent Müzesi’nin ardından bu güzel projeyi de en kısa zamanda şehrimize kazandıracağız” ifadelerini kullandı.

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediyesi Cemal Akın Mustafa Kemal Atatürk ve Şehitlerimiz Müzesi
Diğer BELEDİYE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi