Üniversite saç bakım ve güzellik uzmanı da yetiştirecek

Yükseköğretim Kurulu’na (YÖK) yaptığı başvuru kabul edilen Bartın Üniversitesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (SHMYO) bünyesinde yeni bir bölüm açacak. Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Programı sayesinde artık mektepli saç bakım ve güzellik uzmanları Bartın’da da yetiştirilecek.
Bu haber 2018-10-12 14:52:36 eklenmiş ve 211 kez görüntülenmiştir.

 

Bartın Üniversitesi’nden konuya ilişkin olarak yapılan yazılı açıklamada, Üniversite tarafından YÖK’e yapılan başvurunun olumlu sonuçlandığı bildirildi. SHMYO bünyesinde “Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Programı”nın açılmasıyla ülkemizin ihtiyaç duyduğu nitelikli, araştırmacı ve yeniliklere açık kalifiye ara eleman yetiştirmeyi amaçladıklarını belirten SHMYÔ Müdür Vekili Prof. Dr. Ahmet Karadağ, “Üniversitemiz bünyesinde yeni açılan bu bölümden mezun olan öğrencilerimiz, edindikleri mesleki bilgi ve becerileriyle oldukça geniş iş olanaklarına sahip olacaktır” dedi.

 

Uzun: “Ciddi bir istihdam alanı”

 

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun da, çağın gereksinimleri ve ülkemizin ihtiyaçları doğrultusunda yeni bölüm ve programların açıldığını belirtirken şunları söyledi:
“Estetik ve güzellik konusu günümüzde önemli bir sektör haline gelmiş ve dolayısıyla ciddi bir istihdam alanı oluşmuştur. Bu alana harcanan ücret miktarı her geçen gün artarken, buna koşut olarak ihtiyaç duyulan nitelikli insan kaynağına duyulan ihtiyaç da artmaktadır. Üniversitemiz bünyesinde yeni açılan programımızla ülkemizin bu doğrultuda istihdam ihtiyacının karşılanması hedeflenmektedir. Bu düşüncelerle her zaman desteğini yanımızda hissettiğimiz başta YÖK Başkanımız Prof. Dr. Sayın M. A. Yekta Saraç olmak üzere tüm YÖK Üyelerimize şükranlarımı sunuyorum.”

ETİKETLER : bartın Bartın Üniversitesi Orhan Uzun SHMYO Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Programı Ahmet Karadağ
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım