Erdoğan’dan yemeksiz nikâh çağrısı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ne karamsarlığa kapılacağız ne de kendimizi soyutlayacağız. Tamam diye sloganlaştırdığımız maske, temizlik, mesafe kuralına uymaya davet ediyorum. Vazgeçin bu dönemde şu düğünlerden, yemekli merasimlerden. Nikah törenleriyle bu işleri bitirmek suretiyle bu dönemi gelin atlatalım" dedi.
Bu haber 2020-09-08 10:29:22 eklenmiş ve 278 kez görüntülenmiştir.

 

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen “Türkiye Sigorta Tanıtım Töreni”nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dünya genelinde omlduğu gibi ülkemizde de hemen her alanda yıkıcı etkilerini sürdüren yeni tıp Koronavirüs (Covid-19) pandemi sürecinde geçen yılın ilk çeyreğinde Türkiye’nin yüzde 4,4 büyüdüğünü, ikinci çeyrekte ise yüzde 9,9'luk küçüldüğünü söyledi.

 

Salgına karşı alınan tedbirler ve destek politikalarının katkısını savunan Erdoğan, “Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi ile firmalarımızı esnafımızı korumaya aldık. En kritik evrede ne sağlık sisteminin çökmesine ne de ekonomimizin durmasına izin verdik. Sürekli karamsarlık yaşatan muhalefetin bizi çekmek istediği tuzağa düşmedik. Ancak biz diğer ülkelere göre bu etkiyi daha az hissettik. Türkiye'nin kaynaklarını krizden beslenen çevrelere yedirmemekte kararlıyız” dedi.

 

 

Türkiye’nin kritik bir virajdan geçtiğine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin bu salgın sürecinden diğer alanlarla birlikte ekonomide de güçlenerek çıkaracağını savundu. Erdoğan, “Milletimizin seferberlik içinde tedbirlere sarılması gerekiyor. Türkiye Sigorta bunun garantisi olacaktır. Ne karamsarlığa kapılacağız ne de kendimizi soyutlayacağız. Tamam diye sloganlaştırdığımız maske, temizlik, mesafe kuralına uymaya davet ediyorum. Vazgeçin bu dönemde şu düğünlerden, yemekli merasimlerden. Nikah törenleriyle bu işleri bitirmek suretiyle bu dönemi gelin atlatalım. Ülkemiz bu salgın sürecinden, diğer alanlarla birlikte ekonomide de güçlenerek çıkacaktır. Bunun için milletimizin tüm fertlerinin tam bir seferberlik içinde tedbirlere sarılması gerekiyor” dedi.

 

ETİKETLER : Bartın Recep Tayyip Erdoğan Covid-19 düğün nikah
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi