Nice 29 yıllara Bartın!

Bugün, 7 Eylül 2020. Bartın’ın il oluşunun üzerinden tam 29 yıl geçti.
Bu haber 2020-09-07 09:20:08 eklenmiş ve 228 kez görüntülenmiştir.

 

7 Eylül 1991 tarihinde 28 Ağustos 1991 tarih ve 3760 sayılı yasayla “il” statüsüne kavuşan Bartın, 29 yaşında. Zonguldak'tan ayrılarak 74 plaka numarasını alan ilimiz, 27 yıl önce, Batı Karadeniz'in küçük ve sevimli yerleşim yerlerinden biriydi. Şimdi ise gerek hükümetin gerekse Belediyelerin çalışmalarıyla gelişen, nüfusu har geçen gün daha da artan potansiyeli yüksek bir şehir.

Genişletme çalışmaları artık neredeyse son aşamaya gelen Organize Sanayi Bölgesi, her yıl açılan yeni bölümlerle öğrenci sayısı 20 bine doğru giden Bartın Üniversitesi, eşsiz doğal güzellikleri ve sahip olduğu turizm potansiyelinin yanı sıra yanı başında yapım çalışmaları süren ve gelecekte bölge ekonomisine dinamizm kazandıracak olan Filyos Vadisi Projesi sayesinde Bartın’ın geleceği çok daha parlak.

Bu parlak geleceği hep birlikte refah ve saadet içinde yaşamak için Bartın’da yaşayan herkese büyük görevler düşüyor. İlimizi daha fazla talep edilen bir yer haline getirmek için tüm kurum kuruluş ve sivil toplum örgütlerinin el birliğiyle çalışması gerekiyor. Batı Karadeniz’in yıldızı olmak istiyorsak Bartın olarak üretime daha fazla ağırlık vermeli, ilimizin sahip olduğu potansiyelleri iyi analiz ederek doğru kullanmalıyız.

İnşallah içinde bulunduğumuz pandemi sürecini en az hasarla atlatır ve hedeflenen o büyük, güçlü ve refah düzeyi yüksek Bartın’ı hep birlikte inşa ederiz.

ETİKETLER : Bartın Zonguldak Batı Karadeniz
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi