Esnaf acil nakdi destek bekliyor!

Bartın Madeni Eşya Sanatkârları Odası (MESO) Başkanı Yılmaz Akdeniz, Kısa Çalışma Ödeneği’nin süresinin 2 ay daha uzatılmasının sevindirici olmasına rağmen aylardır iş yapamayan esnafın yaralarını sarmaya yeterli olmadığını savundu. Esnafın ancak maddi yardım ile ayakta durabileceğini dile getiren Akdeniz, “Pandemi nedeniyle çok sayıda meslek mensubumuz sıkıntıda, Esnafın ayakta kalması için acil nakdi destek yapılmalı” dedi.
Bu haber 2020-09-05 10:59:44 eklenmiş ve 346 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEN TABAKOĞLU

Akdeniz, kısa çalışma ödeneğinde süre uzatımına ilişkin değerlendirmelerde bulunurken, esnafın içinde bulunduğu sıkıntılara dikkat çekti ve hükümetten beklenenleri sıraladı. Akdeniz, konuya ilişkin olarak gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi:


“Yılsonuna kadar uzatılmalı”

 

“Esnaf ve sanatkârlarımız başta olmak üzere tüm çalışma hayatına nefes aldıran Kısa Çalışma Ödeneği uygulamasının 31 Ekim’e kadar uzatılması oldukça sevindirici ancak yeterli değil. Bu süre yılsonuna kadar uzatılmalı. Çünkü son dönemde Covid-19 salgınında vaka sayılarının gittikçe artması esnaf ve sanatkârlarımızın işlerini bitme noktasına getirdi. Pandemiden dolayı aylardır iş yerleri kapalı olan, daha sonra ise salgının süre gelen etkilerinden kaynaklı olarak müşteri yoğunluğu ve iş hacmi daralan esnafımızın ayakta duracak gücü kalmadı. Pandemide evlerine ekmek götüremeyen esnaf ve sanatkârlarımıza karşılıksız maddi yardım yapılmalı.

 

 

“Yaralar sarılmalı”

 

Covid-19 salgınının ülkemizde görülmeye başlandığı Mart ayından bu yana aylardır kapalı olan kantinci, servisçi, nargileci ve eğlence mekanı işletmecileri gibi esnafımız ile 1 Haziran itibariyle açılmalarına rağmen yasaklar sebebiyle müşteri kaybeden kahvehaneci ve kıraathane işletmecisi esnafımız başta olmak üzere zor durumda olan esnaf ve sanatkarlarımıza acilen karşılıksız maddi yardımda bulunulmalı. Esnaf ve sanatkârlarımızın pandemi sürecindeki yaraları vakit kaybedilmeden sarıl

ETİKETLER : Bartın Bartın MESO esnaf Yılmaz Akdeniz nakdi destek Covid-19 Kısa Çalışma Ödeneği
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi