Bartın Emniyeti’nden karate ve yüzme kursu

Bartın Emniyet Müdürlüğü, kentimizin daha huzurlu ve güvenli bir yer olmasını sağlamanın yanı sıra kültürel, sosyal ve sportif faaliyetlerle de vatandaşlara hizmet vermeyi sürdürüyor. Bu çerçevede hayata geçirilen Kuzey Rüzgârı isimli proje çerçevesinde ilimizde 40 gence karate ve yüzme kursu verilmeye başlandı.
Bu haber 2018-10-12 11:09:17 eklenmiş ve 411 kez görüntülenmiştir.

 

Konuya ilişkin olarak Bartın Emniyeti’nden yapılan açıklamada, Bartın’da yaşayan herkesin birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde olmalarını temini, suç ve suçlularla mücadele ederek daha güvenli bir ortam sağlanması ve bu ortamın oluşturulmasında polisiye tedbirler yanında sosyal, kültürel ve eğitsel organizasyonlarla da çocuk ve gençlere destek vermek için bir proje hayata geçirildiği bildirildi. Gençlerimizi suç oluşumlarından uzak tutularak daha güvenli, daha huzurlu ve sağlıklı çevrede yaşamalarını sağlamanın yanı sıra sosyal imkânı bulunmayan çocuklara ve gençlere devletin sosyal imkânlarına erişmelerine yardımcı olmanın, sportif faaliyetlerle mevcut enerjilerini olumlu yönde harcamalarını sağlamanın, onların topluma sağlıklı bireyler yetiştirilmesini sağlamanın, toplumda birlik ve kardeşlik duygusunun güçlenmesi, milli kimlik duygusunun gelişmesi, daha güvenli bir şehir için birlikte sorumluluk alma bilincini oluşturulmasının da hedeflendiği “Kuzey Rüzgârı” isimli proje hakkında bilgi verilen açıklamada, şöyle denildi:

 

2 ay sürecek, sertifika verilecek

 

“Proje etkinlikleri kapsamında Sportif faaliyetlerle topluma sağlıklı bireyler yetiştirmek amacıyla 40 gencimize karate ve yüzme kursu verilmeye başlanmıştır. Çocuklar ve Gençler Sosyal koruma ve Destek programı kapsamında hazırlanan Kuzey Rüzgârı isimli projenin ortakları arasında bulunan Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğüne bağlı Ömer Tepesi tesislerinde bulunan çok amaçlı Salon ve Yüzme Havuzunda başlamıştır. Karate ve yüzme kursları 2 ay süre ile devam edecektir. Kurslara katılan 40 kursiyer evlerinden özel servislerle alınarak, kurs sonrasında yine özel servislerle evlerine bırakılmaktadır. Kursiyerlere kurs süresince ihtiyaç duyacakları malzemeler Bartın Emniyet Müdürlüğü tarafından temin edilmiş olup, profesyonel spor hocaları ile kursların yapılacağı tesisler Bartın Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü tarafından kursiyerlerimizin hizmetine sunulmuştur. Düzenlenen karate ve yüzme kurslarını başarı ile bitiren kursiyerlerimize düzenlenecek törenle sertifikaları verilecektir.

ETİKETLER : Bartın Bartın Emniyet Müdürlüğü Kuzey Rüzgarı karate yüzme Bartın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü
Diğer SPOR haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım