BARTIN SULH HUKUK MAHKEMESİ

T.C. BARTIN (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2019/33 SATIŞ AŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Bu haber 2020-09-04 09:48:00 eklenmiş ve 261 kez görüntülenmiştir.

İ L A N

T.C.

BARTIN

(SULH HUKUK MAH.)

SATIŞ MEMURLUĞU 2019/33 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Bartın İl Merkez İlçe Okulak Mahallesi Ada No:203, Parsel No:30 da kayıtlı 368.37 M2. Alanındaki üzerindeki muhtesatlarla birlikte bahçeli ahşap ev cinsinden taşınmaz. (Bilirkişi raporuna göre taşınmazın şehir ticaret merkezine 450 m. Valilik ve Belediye binalarına 1400 m. Çevreyoluna 120 m. Mesafede, parsele çıkmaz sokak ve bitişiğindeki münibüs durağından ulaşım sağlandığı, zeminin düz, zemin cinsinin killi toprak, her türlü belediye ve altyapı hizmetlerinden faydalanıldığı, taşınmaz üzerindeki evin iki katlı olup, ahşap karkas sistemde inşa edildiği, arka kısmının tuğla duvarlı olarak onarım gördüğü, zemin katın ön çıkma ile 73 M2. Üst katın merdiven ile birlikte 68 M2. Alanlı, çatının ahşah kiremit örtülü olduğu, 11/B sınıfı 50 yıllık olduğu, garajın tek katlı ahşap karkas sistemde inşa edildiği, 16 M2. Alanlı , üzeri ve dış cephesinin olukla saç örtülü, ahşap çıtalardan yapılmış kapısının olduğu, takribi 20 yıllık olduğu, deponun tek katlı ahşap karkas sistemde inşa edildiği, 14 M2. Alanlı, üzeri olukla saç örtülü, dış cephesinin tarta kaplı , takribi 20 yıllık olduğu, kuyunun örme taştan yapıldığı, ayrıca taşınmaz üzerinde çeşitli meyve ağaçlarının olduğu bildirilmiştir.)

İmar Durumu               : Taşınmazın meskun sahada, %40 taban alanlı ayrık nizam 3 katlı konut              yapımına elverişli olduğu bildirilmiştir.

Kıymeti                        : 189.340,00 TL

KDV Oranı                   : % 18

Kaydındaki Şerhler     : Tapu maliki Ersin Özsöz hissesinde icrai haciz şerhleri bulunmaktadır.

1. Satış Günü              : 13/10/2020 günü 10:00 - 10:15 arası

2. Satış Günü              : 09/11/2020 günü 10:00 - 10:15 arası

Satış Yeri                    : Bartın Adliyesi 1.Katta Bulunan Sulh Hukuk Mahkemesi Kalemi Karşısısındaki

Müzayede Odası

            Satış şartları :

            1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

            2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

            3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin(*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

            4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

            5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

            6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/33 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

24/08/2020

BV.2020/379

ETİKETLER :
Diğer RESMİ İLAN haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›