Külliye’deki 30 Ağustos gösterisi büyüledi

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında özel olarak düzenlenen konser ve ardından 300 insansız hava aracı (İHA) ile gecenin karanlığında gerçekleştirilen muhteşem ışık gösterisi, izleyenleri büyüledi. AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Av. Yılmaz Tunç, gösterinin ardından yaptığı paylaşımda, günler öncesinden “30 Ağustos kutlanmayacak” diye paylaşım ve yayın yapanları kastederek “mahcup olmuşlar mıdır acaba?” diye sordu.
Bu haber 2020-08-31 15:29:33 eklenmiş ve 450 kez görüntülenmiştir.

 

TOLGA AKINER

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mesajı yayımlandı. Konserde, Kurtuluş Savaşı’ndan görüntüler ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin sınır ötesi harekatlarından oluşan kısa video film ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı yayımlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında özetle, “Anadolu’daki bin yıllık varlığımız bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da önüne çıkartılacak her engeli aşacak güce, imkana, kararlılığa sahiptir. Bunun için ihtiyacımız olan en önemli şey milletimizin birliği ve beraberliğidir. *Bu toprakları vatan kılan şehitlerimize ve gazilerimize olan borcumuzu ancak bu şekilde ödeyebileceğimize inanıyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramı’mız kutlu olsun” dedi.

 

 

Konser ve İHA’larla ışık gösterisi

 

Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Bando Komutanlığı ile Milli Savunma Bakanlığı Mehteran Birliği ve Armoni Mızıkası Komutanlığı tarafından verilen konserin ardından 300 İHA, gecenin karanlığını muhteşem ışık gösterisindeki kurguları ile aydınlattı. 10 dakikadan fazla süren gösteride, özel bir yazılımla kontrol edilen 300 İHA, gökyüzüne “30 Ağustos”, “Zafer Bayramı” ve “Bir milletin zaferi” yazdı. İHA’lar ayrıca; ay yıldız motifi, Kocatepe’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün silueti ve Cumhurbaşkanlığı Forsu’nu da gökyüzünde oluşturarak izleyenlere keyifli anlar yaşattı.

 

 

“Mahçup olmuşlar mıdır acaba”

 

Muhteşem bir seyir keyfi veren gösteri televizyonlardan da canlı olarak yayınlandı. Gösterinin ardından sosyal paylaşım sitesi aracılığıyla bir paylaşım yapan Milletvekili Tunç, “‘30 Ağustos kutlanmayacak’ yalanını günlerdir yayanlar, mahcup olmuşlar mıdır acaba?” diye sordu. Tunç 30 Ağustos’un kutlanacağını bu söylemlerde bulunanların da pekala bildiğini savunurken, ancak gerçek ortaya çıkana kadar sosyal medyada milyonlarca yalan paylaşımdan kazanç sağlayacaklarını düşünerek bu yolu tercih ettiklerini öne sürdü. Tunç, sözkonusu açıklamasında şunları dile getirdi:

 

“İçlerine sindiremediler”

 

“Ortak sevinç ve hüzün günlerimiz olan Milli gün ve bayramlarımız arasında ayrım yapıldığı yalanına başvurarak toplumu etkileyebileceklerini düşünüyorlar. Milli bayramlarımız ile 15Temmuz kutlamalarını kıyaslıyorlar, şehitler arasında ayrım yapılıyor yalanıyla propaganda yapıyorlar. Bu yalanlara başvuranlar, 15 Temmuz’da Recep Tayyip Erdoğan iktidarının darbe ile devrilememiş olmasını hala içlerine sindiremediler. Bizim için 30 Ağustos ne ise 15 Temmuz’da odur. 30 Ağustos’ta düşman bizzat kendisi karşımıza dikildi, ecdadımız kahramanca vatanımızı savundu. 15 Temmuz’da da yine aynı düşman bu kez taşeron kullanarak üzerimize bomba yağdırdı, Meclisi bombaladı. Ülkenin yönetimini ele geçirmek istedi, İstiklal ve istikbalimize saldırdı. Yine aynı ruh sahneye çıktı ve milletimiz R. Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde hainlere geçit vermedi. O nedenle; Milletimiz varolduktan bu yana bütün zaferler bizimdir, vatan ve bayrak uğruna canlarını feda eden şehitlerimiz hepimiz için, İstiklal ve istikbalimiz için, bayrağımız için can vermişlerdir. Ayrım yapmak ne mümkündür. Bu kara propaganda sahiplerinin algılayamadığı bir gerçek vardır ki o da: bu tür yalanların farkında olan asil bir milletin var oluşudur.

ETİKETLER : Bartın 30 Ağustos Zafer Bayramı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi drone ışık gösterisi AK parti Yılmaz Tunç
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi