Üniversite-Sanayi- Kamu işbirliği önemli

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, bölgemize ve dolayısıyla da ülkemize değer katarak geleceğe emin adımlarla ilerlemenin ancak üniversite-sanayi-kamu işbirliği ile mümkün olabileceğini söyledi.
Bu haber 2018-10-12 10:42:15 eklenmiş ve 563 kez görüntülenmiştir.


Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Halil Balık ile Yönetim Kurulu üyeleri, Rektör Uzun’u ziyaret etti. Ziyarette, Üniversite-Sanayi-Kamu işbirliğiyle ilgili Batı Karadeniz Bölgesinden başlayarak Ülkemizin gelişimine sunulabilecek katkılarla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Prof. Dr. Uzun, bütüncül aklın harekete geçirilmesi ve geçmişten gelen birikimlerle üniversite-kamu-sanayi işbirliğinin geliştirilmesinin önemine vurgu yaparak, “Bartın Üniversitesi olarak ihtisaslaşma ve bölgesel odaklılık hedefleriyle ülkemizin geleceğine değer katmak için akademik gücümüz ve tüm paydaşlarımızla ortak çalışmalar yürütmek gayretindeyiz. Yaşadığımız bölgeye değer katmak ve ülkemizi geleceğe taşımak istiyorsak işbirliklerine önem vermeliyiz” dedi. Bu işbirliğinin en güzel örneklerinden birinin Bartın Üniversitesi tarafından düzenlenen “II. Ar-Ge Proje Pazarı” etkinliğinde ortaya konduğunu belirten Uzun, burada 36 farklı ilinden 211 proje sahibini sektör temsilcileri ile buluşturduklarını anımsattı ve katkı verenlere teşekkür etti.

Üniversiteyle ortak çalışmalar yürütme gayretinde olduklarını dile getiren Bartın TSO Başkanı Balık da, Oda olarak Bartın Üniversitesi ile her zaman işbirliğine hazır olduklarını söyledi. 

ETİKETLER : Bartın Bartın Üniversitesi Bartın TSO Orhan Uzun Halil Balık Ar-Ge Proje Pazarı
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım