Tarihimizin en kanlı eyleminde hayatını kaybedenler anıldı

Bartın Emek ve Demokrasi Platformu adına yapılan açıklamada, 19 Ekim 2015’te Ankara Tren Garı önünde, yapılacak olan barış ve kardeşlik mitingine katılmak üzere toplanan kalabalığın arasında patlatılan iki bomba ile hayatlarını kaybeden 103 can anılırken, “Acımız kadar öfkemiz de tazeliğini koruyor. Gerçek katiller dışarıda gezdiği için isyanımız her gün biraz daha büyüyor” denildi.
Bu haber 2018-10-11 14:40:15 eklenmiş ve 177 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Cumhuriyet tarihimize “en kanlı terör eylemi” olarak geçen Ankara Tren Garı önündeki patlamalarda hayatı kaybedenler, ülke genelinde olduğu gibi Bartın’da da anıldı. Bartın Emek ve Demokrasi Platformu üyeleri, Hükümet Caddesi üzerindeki eski Belediye Binası önünde toplanarak saldırıyı gerçekleştirenleri bir kez daha lanetlerken, olayda hayatlarını kaybedenleri de andılar. Platform adına açıklamayı okuyan Eğitim-Sen Bartın Şube Başkanı Sedat Bora, yüreklerdeki acısı hala taze olan olay ile ilgili olarak şunları söyledi:

 

“Asıl hedefleri emek, barış ve demokrasiydi”

 

“10 Ekim 2015’te Ankara Garı önünde gerçekleşen katliamın 3. yıldönümünde, kaybettiğimiz bütün arkadaşlarımızı saygı ve özlemle anıyoruz. Bu büyük katliamın acısı yüreklerimizi yakmaya devam ediyor. Bundan tam 3 yıl önce, ülkemizin içinden geçtiği şiddet ve çatışma ortamının sona erdirilmesi için ' Savaşa inat, barış hemen şimdi' şiarıyla Türkiye’nin dört bir yanından gelen on binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşen emek, barış ve demokrasi mitingimize savaştan beslenen karanlık odaklar katliamla cevap verdiler. Katliamı gerçekleştirenlerin hedefi, sadece alanda toplananlar değil, insanlığın ortak değerleri olan emek, barış ve demokrasi fikirleriydi.

 

“Acımız kadar öfkemiz de taze”

 

Bu anlamıyla 10 Ekim katliamı, aynı zamanda, insanlığa karşı işlenmiş en büyük suçlardan biridir. Katliamda yüreği insan sevgisiyle ve barış özlemiyle dolu 103 arkadaşımız yaşamını yitirdi. Yaklaşık 500 arkadaşımız yaralandı. Halen çok sayıda arkadaşımız farklı organ kayıplarına uğrayarak hayatlarını devam ettirmeye çalışıyorlar. Yaşanan bu büyük katliamın acısı yüreklerimizi yakmaya devam ediyor. Acımız kadar öfkemiz de tazeliğini koruyor. Gerçek katiller dışarıda gezdiği için isyanımız her gün biraz daha büyüyor.”

ETİKETLER : Bartın Ankara Tren Garı IŞİD Eğitim Sen terör bombalı saldırı Bartın Emek ve Demokrasi Platformu
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım