Roket takımı TEKNOFEST’te finale kaldı

Bartın Üniversitesi öğrencilerinin kurduğu “Black Sea 1460 Roket Takımı”, TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Roket Yarışması orta irtifa kategorisinin KTR aşamasında 90 takım arasından 6’ncı sırada yer alarak, finallere katılmaya hak kazandı.
Bu haber 2020-08-08 16:43:40 eklenmiş ve 764 kez görüntülenmiştir.

 

Bartın Üniversitesi’nin Makine Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği ve Yönetim Bilişim Sistemleri bölümlerinde öğrenimlerine devam eden 12 öğrencinin kurduğu Black Sea 1460 Roket Takımı önemli bir başarıya imza attı.

Uzay ve havacılık alanına ilgi duyan öğrenciler geliştirdikleri roket ile TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Roket Yarışması orta irtifa kategorisinde 158 takım arasından yapılan değerlendirmeyle 90 takım arasına girdi. Yarışmanın bir sonraki aşamasında ise takım üyeleri yaptıkları roket ile bu sefer 90 takım arasında 6’ncı sırada yer almayı başardı.

Gaziantep Alleben Göleti’nde gerçekleştirilecek TEKNOFEST 2020’de finallere kalan Black Sea 1460 Roket Takımı’nın hedefi ise önemli bir derece elde ederek, yarışmayı kendi kategorilerinde lider olarak tamamlamak. 

 

 

“Öğrencilerimiz gayretlerinin sonuçlarını alıyorlar”

 

Roket takımında yer alan öğrencileri tebrik eden Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, “Bartın Üniversitesi’nin her bir bileşeni gibi öğrencilerimizde durmadan çalışıyor ve geleceğimize değer katmaya devam ediyor. Daha öğrenciyken gösterdikleri gayretlerle her bir öğrencimiz önemli yetkinlikler kazanıyor, geleceğe sağlam adımlarla yürüyorlar. Bizler de öğrencilerimize her türlü desteği veriyor, öğrencilerimizin projelerini gerçekleştirebilmeleri için uygun ortamları her zaman sunuyoruz. Bu düşüncelerle teknoloji, uzay ve havacılık tutkunlarını bir araya getiren TEKNOFEST gibi önemli bir organizasyonda 90 takım arasından 6’ıncı olarak, finale kalmaya hak kazanan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. ‘İstikbal göklerdedir’ sözünden hareket ile göklere de imzamızı atacak öğrencileri mizin başarılarının katlanarak artmasını diliyorum” dedi.

 

Black Sea 1460 Roket Takımı

 

Bartın Üniversitesi Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Bilal Kurşuncu danışmanlığında kurulan Black Sea 1460 Roket Takımı’nda; Takım Kaptanı Süheyl Bilal Sungur ile birlikte Mihcan Yılmaz (Tasarım Sorumlusu), Sefa Uğur Uluer (Tasarım Ekibi Üyesi), Tugay Karakaş (Tasarım Ekibi Üyesi), İlyas Erdem (Tasarım Ekibi Üyesi), Nur Sultan Demir (Tasarım Ekibi Üyesi), Yiğit Çele (Ar-Ge Çalışmaları), Rıdvan Gökdağ (Faydalı Yük Sorumlusu), Selim Doğukan Yolcu (Faydalı Yük Ekibi Üyesi), Halil İbrahim Kamacı (Aviyonik Sistem Sorumlusu), Canberk Turhan (Aviyonik Ekibi Üyesi) ve Berfin Aykal’dan (Yazılım Ekibi Üyesi) oluşuyor.

ETİKETLER : Bartın Gaziantep Bartın Üniversitesi TEKNOFEST Black Sea 1460 Roket Takımı
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi