Önce toplantı ardından denetim

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Covid-19 tedbirleri kapsamında ülke genelinde eş zamanlı olarak yapılan kapsamlı denetimler öncesinde Zabıta ekibi ile önce bir istişare toplantısı gerçekleştirdi ardından da ekiplerle birlikte İçişleri Bakanlığı’nın genelgesine istinaden kent merkezinde esnaf ve vatandaşlarda sosyal mesafe denetimi gerçekleştirdi.
Bu haber 2020-08-07 16:29:28 eklenmiş ve 351 kez görüntülenmiştir.

 

Denetim öncesinde Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kömeç, Zabıta Müdürü Mustafa Tokay ve 24 kişilik denetim ekibi katıldı. İçişleri Bakanlığı’nca çıkarılan genelge doğrultusunda gerçekleştirilen genel denetimler hakkında istişarelerin yapıldığı toplantı, “Sağlık İçin Hepimiz İçin” mottosu altında gerçekleştirildi. Başkan Akın, burada yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

 

 

“Covid-19 salgın tehdidinin ülkemizde görüldüğü andan itibaren, salgın tehdidiyle mücadele ve tedbirleri kapsamında Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulu’nun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda, Valimiz Sayın Sinan Güner koordinasyonunda salgının oluşturduğu riski yönetmek, sosyal izolasyonu sağlamak, mesafeyi korumak ve yayılım hızını kontrol altında tutmak amacıyla birçok tedbir kararı alınarak, uygulamaya geçilmişti. Bu çerçevede farklı tarihlerde İçişleri Bakanlığınca çıkarılan genelgeler doğrultusunda gerekli denetimler sağlanmıştı. Fakat içinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminde, vaka sayılarındaki değişiklik göz önünde bulundurulduğunda, hayatımızın her alanında alınan mevcut tedbirlere uyulması gerekliliği ortaya çıkmaktadır.

 

 

“Sağlık için, hepimiz için görev başındayız”

 

Bu sebeple genelge gereği 81 ilimizde ilçelerde dahil olmak üzere kapsamlı denetimlerle ‘Sağlık İçin Hepimiz İçin’ görev başındayız. Bartın Belediyesi olarak 24 kişilik ekibimizle birlikte denetime başladık. Tüm vatandaşlarımızdan, temizlik, maske kullanımı ve fiziki mesafeyi korumaları yönünde son derece kararlı olmalarını rica ediyor, tedbirler ışığında kurallara uymanın salgınla mücadelenin başarısı açısından büyük önem arz ettiğini hatırlatmak isterim.”

 

 

Başkan da denetime katıldı

 

Belediye Başkanı Cemal Akın, daha sonra İçişleri Bakanlığı’nın genelgesine istinaden kent merkezinde esnaf ve vatandaşlarda sosyal mesafe denetimi gerçekleştirdi. Başkan Yardımcısı Ahmet Kömeç, Zabıta Müdürü Mustafa Tokay ve Zabıta personelinin katılımı ile gerçekleştirilen denetimler 9 ayrı ekip ile kent merkezinde faaliyet gösteren kafe, çay ocakları ve pazaryerleri vatandaşların yoğun olarak kullandığı alanlarda yapıldı ve maske ile sosyal mesafe kurallarına uyulup uyulmadığı denetlendi.

 

 

“Ceza yazma taraftarı değiliz ama…”

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Akın, “Gerekli kurallara uygunluk göstermeyen esnaflarımıza ve vatandaşlarımıza gerekli işlemi yapıyoruz. Vatandaşlarımızdan maske, hijyen ve sosyal mesafeye dikkat etmelerini rica ediyoruz. Bizler ceza yazma taraftarı değiliz ancak vatandaşlarımız ısrarla uyarılara uymadığı durumlarda gerekli işlemi yapacağımızı bilmelerini isteriz” dedi.

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediyesi Cemal Akın denetim Covid-19
Diğer BELEDİYE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi