Bankoğlu: “Güzel bayramlar göreceğiz”

CHP Bartın Milletvekili, Anayasa Komisyonu Üyesi ve Parti Meclisi Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, Covid-19 salgını ve ekonomik krizin gölgesinde Bartınlılarla bayramlaştı. Bankoğlu, “Bu günleri unutturacak güzel bayramlar göreceğiz” dedi.
Bu haber 2020-08-06 14:25:44 eklenmiş ve 279 kez görüntülenmiştir.

 

Milletvekili Bankoğlu, Kurban Bayramı tatilini fırsat bilerek geldiği memleketinde Bartın’ın ilçe ilçe, köy köy gezerek, hemşehrileriyle biraraya gelip hem bayramlaşma hem de dertleşme fırsatı yakaladı. İl Başkanı Selim Karakaş, Ulus, Amasra, Kurucaşile İlçe Başkanları; Yaşar Yıldırım, Seyhan Bilgin, Hüseyin Sevim; İl Genel Meclisi Üyeleri Abdullah Kaleli, Nurdanur Karakurt, Bahattin Kazgüç ile, il ve ilçe yöneticileriyle birlikte çok sayıda ziyaret gerçekleştiren Bankoğlu, Bartın turuna arife günü Büyükkızılkum, Kızılelma ve Çakırkadı köylerinden başladı.

 

 

Kurtuluşun anahtarı…

 

Milletvekili Bankoğlu, “Buruk da olsa sosyal mesafemizi koruyarak hemşerilerimizle bayramlaştık. Genç, yaşlı, öğrenci, emekli işsiz her kesimden yurttaşımız ekonomik kriz ve salgından dolayı büyük sıkıntı içinde olduklarını dile getirdiler. Bayramlar umuttur. Bizim kültürümüzün çimentolarındandır. Türkiye’nin yaşadığı bu ağır koşullara rağmen umudunu yitirmeyen tüm yurttaşlarımızın beklentisine layık olmak için çalışıyoruz. Kurtuluşun anahtarı; hak, hukuk, adalet yolunda bir Türkiye’dir” dedi.

 

 

“Türkiye’nin tek umudu CHP”

 

CHP’nin cumhuriyet değerlerine ve Atatürk ilkelerine bağlı yegâne parti olduğunu vurgulayan Bankoğlu, Türkiye’nin içinde bulunduğu zorlukların tek umudunun CHP olduğunu söyledi.

 

 

“Tekne yapımı kaderine terkedildi”

 

CHP örgütü ile Kurucaşile’ye yaptıkları bayram ziyaretinde, bir zamanlar önemli bir zanaat ve geçim kaynağı olan ahşap gemi ve tekne yapımı işini göz göre kaderine terk etmiş bir hükümet olduğunu belirten Milletvekili Bankoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bartın’ın her köşesi, tüm yurttaşları değerlidir. Düşüncesi ne olursa olsun nüfusuyla, insan kaynağı ve sahip olduğu değerler ile desteklenmesi şart olan bir beldemizdir. Özellikle Kurucaşile’de yaşayan büyüklerimiz çok sayıda göç vermekten şikayetçiler. Hep söylüyoruz yine tekrar ediyorum, üretim olmadan kimsenin geleceğini kurtaramazsınız. Taşıma suyla değirmenin dönmediğini AKP’nin üretimden uzak politikaları ispat etti. Cumhuriyetimizin kuruluşundan bu yana devletin sahip olduğu fabrikaları, madenleri, akarsuları, limanları satarak mirasyedi gibi davranan AKP hükümeti hala ekonomimiz iyiye gidiyor masalı anlatmaya devam ediyor. Bırakın bayramda evine şeker almayı, çocuğuna 10 lira harçlık veremeyen yurttaşlarla dolu ülkemiz. Bir şeylerle böbürlenmeden önce kimlere, ne niyetle hizmet ettiğinizi unutmayacaksınız. Yandaşlara hizmet edip, hala betondan ne para kazanırım hesabı yaparak taşıma suyla değirmen döndürmeye çalışıyorlar. Biz de diyoruz ki, üretimi destekle. Yandaşa değil yurttaşa yaklaş. Kurucaşile’nin sahip olduğu zanaat geçmişi uluslararası düzeyde pazarlanabilecek bir değerdir. Kapısuyu ve Tekkeönü’nde yaptığımız bayram ziyaretlerde de yurttaşlar aynı şeyleri dile getiriyor. Göçe engel, üretime can suyudur, geçim kaynağıdır. Bu memleketi seven herkes için onurdur, gururdur. Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın desteğinin şart olduğunu defalarca dile getirdik.”

 

 

“‘İşler yolunda’ masalıyla işler yoluna girmiyor”

 

Bayram’ın ikinci günü Amasra’ya bağlı Çakraz, Avara, Cumayanı, Gömü’ye ziyaretlerde bulunan Bankoğlu “Parlamenter sistem yerine getirilen ucube yönetim şekliyle ülkeyi uçuracağını söyleyenler biraz sokağa çıksalar neyin uçtuğunu görecekler. Uçan altın, uçan avro ve dolar... Uçan domatesin, şekerin, etin fiyatları… Birileri çıkıp ‘İşler yolunda’ masalı anlatınca işler yoluna girmiyor. Biz karnı aç yatan çocuklar olmasın derken hâlâ Kanal İstanbul’dan nasıl nemalanırız, ipliğimiz pazara çıkmasın diye nasıl yeni bir sosyal medya yasakları getirebiliriz hesabı yapan bir kafa var” dedi.

Kabagöz, Akçalı, Tabanözü, Epçiler, Epçilerkadı, Hasanlar, Fırınlı, Kaşbaşı, Çamaltı ve Yıldız köyleri ziyaretlerini üçüncü gün yapan Bankoğlu, yurttaşlara adaleti sağlama ve şeffaf yönetim konusundaki kararlılıklarını anlatarak, ülkeyi bu karanlıktan çıkartacakları sözü vererek, bayramlaştı.

 

“CHP olarak buna izin vermeyeceğiz”

 

Bankoğlu, Kumluca beldesi ve Zafer köyüne yaptığı ziyaretlerde orman köylüsü yurttaşlarımızın mağduriyetinin her geçen gün daha da büyüdüğünü belirtirken, “Milli gelirden en az payı alan orman köylülerinin kalkındırılmasının Anayasal bir zorunluluk olduğunu ifade etti. Hâl böyle iken özel şirketlerle anlaşıp, dikili ağaç üretiminde mağdur edilenin yine orman köylüleri olduğuna dikkat çeken CHP Milletvekili Bankoğlu, “Onlar akrabayı, yandaşı kayırmaktan bıkmadılar ama biz de bu haksızlığı söylemekten vazgeçmeyeceğiz. Yurttaşların, hizmet etsin diye görevlendirdiği siyasetçiler, yurttaşlarına hizmetkâr gözüyle bakıyorsa, onları ayırıyor, adamına göre muamele ediyorsa, hiçbir şeyin hesabını vermeden daima şeffaflıktan kaçıyorsa gidecek yolları tükenmiş demektir. Buradaki tek gaye partilerini yaşatmak, partilerinin bekası için her yola başvurmak. Ama CHP olarak buna izin vermeyiz” diye konuştu.

 

“Ucube sistemin faturası millete ödetiliyor”

 

Bayramın son gününde ise Abdipaşa ve Ulus’u ziyaret eden ve vatandaşları selamlayıp sohbet eden Milletvekili Bankoğlu, altın ve döviz fiyatlarındaki aşırı yükselişin “ucube” olarak nitelendirdiği sistemden kaynaklandığını savundu. Bankoğlu, bu sistemin faturasının da AK Parti tarafından yine millete ödetildiğini dile getirirken şunları söyledi:
“Dünya ekonomisi bu kadar kırılgan iken yine kavgacı dış siyaset hamleleri ve üslubuyla, hukuksuz uygulamalarıyla ülke itibarını her gün yerle bir etmeye devam etmekteler. Bunlara gel diyen milletimiz en kısa zamanda bu koalisyona kapıyı gösterecektir. Temiz siyaset, siyasî nezaket, önce hak, hukuk, adalet diyen ve merkezine tüm yurttaşları alarak insanca yaşamaları için hizmet edecek olan CHP, cumhuriyetimizin yeni yüzyılında Türkiye’yi yine saygı gören ülkeler kulvarına sokacaktır. Küçük, büyük tüm hemşehrilerimin geçmiş bayramını bir kez daha kutlarken önce sağlık sonra huzur ve bereket diliyorum.”

ETİKETLER : Bartın CHP Aysu Bankoğlu Kurban Bayramı
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi