Pandemi sonrası Ju Jitsu eğitimleri hız kazandı

Koronavirüs (Covid-19) nedeniyle bütün dünyada faaliyetlerine ara veren ulusal ve uluslararası federasyonlar aşamalı olarak normalleşme sürecine girmeye başladılar.
Bu haber 2020-07-30 12:52:21 eklenmiş ve 132 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Ülkemizde faaliyet gösteren tüm spor federasyonları da aynı kapsam içinde Temmuz ayı itibariyle peyderpey öncelikle eğitim faaliyetlerine başladılar. JuJitsu Federasyonu ise bayram öncesi 17-19 Temmuz 2020 tarihlerinde İstanbul’un Kasımpaşa İlçesi ile 24-26 Temmuz 2020 tarihlerinde Mersin de seminerlerini gerçekleştirdi.

Sağlık tedbirlerinin ayrıntılı kurallarına riayet ederek gerçekleştirilen seminerlerde aynı zamanda Antrenör ve Hakem gelişim seminerleri ile siyah kuşak DAN terfi ile denklik (Denkleştirme) seminer ve sınavları da yapıldı.

 

 

Türkiye’nin çeşitli illerinde çeşitli mücadele sporlarında faaliyet gösteren antrenör, hakem ve üst düzey sporcuların katılabildiği seminerlerde kurs sorumlu Müdürü olarak Adana bölgesinde ikamet eden Federasyon Genel Koordinatörü Seyit Mehmet Hallaç görev yaptı.

 

“Yeni bir spor dalı”

 

Aynı zamanda teknik eğitimlerde eğitim görevlisi olarak ta görev yapan Genel Koordinatör Hallaç yaptığı basın açıklamasında şöyle konuştu:  

 

 

“Dünya da 4 bin yıllık geçmişi bulunan ve çok eski olan JuJitsu ülkemizde henüz çok çok yeni bir spor dalıdır. Federasyonumuz mücadele sporlarının birçok dalında üst düzey antrenör ve teknik direktör olan Eski Dünya Şampiyonu Hulisi Elmas tarafından 2010 yılında kurulmuştur. Kurulduğu tarihten bu yana JuJitsu Federasyonu bünyesinde gerçekleştirilen Ulusal ve Uluslararası Birçok organizasyon ile ülke çapında bu spor dalının tanınması sağlanmıştır. İlk profesyonel kemer müsabakalarını 2013 yılında Bartın Cumhuriyet Meydanı’nda, ilk ferdi Türkiye Şampiyonamızı ise 1996 yılında yine Bartın’da, Bartın Belediyesi’nin destek ve katkılarıyla gerçekleştirdik. Bugün ise 64 ilde JuJitsu çalışılmaktadır. Bizler Federasyonumuzun Başkanı, As Başkanları, Genel Sekreteri, Genel Koordinatörü ve tüm kurulları ile birlikte takım ruhunu yaşatarak federasyonumuzu 10. yılına kavuşturduk. Trilyon liralık bütçesi olan federasyonlar ile aynı oranda faaliyet yapabilecek güçteyiz, Dünya Şampiyonları çıkartabilecek güçteyiz. Dileğimiz yarın bu federasyonu bizden sonrakilere bıraktığımız zamanda yeni arkadaşlarımızın bu federasyonu aynı ruh ve aynı heyecan ile yaşatmaya devam etmeleridir.”

Genel Koordinatör Hallaç, yeni seminerlerin devamının geleceğini bayramdan sonra Afyonkarahisar’ da ilk seminerin yapılacağını, Türkiye Şampiyonası’nın ise pandemi kurallarına göre Ekim veya Kasım ayları içinde yapmayı planladıklarını söyledi.

ETİKETLER : Bartın Jujitsu Hulusi Elmas Seyit Mehmet Hallaç
Diğer SPOR haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi