Bartın ve çevresi İzmir’e uçmak istiyor

Zonguldak Havaalanı pistinin hem uzatılması hem de genişletilerek daha büyük uçakların iniş kalkış yapmasına imkan vermesi için yürütülen çalışma sürerken, Bartın ve Zonguldaklılar başta olmak üzere çevre sakinlerinin eski bir talebi yeniden gündeme geldi. İzmir’e de doğrudan sefer konulsun…
Bu haber 2020-07-30 12:49:53 eklenmiş ve 212 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Çaycuma yakınlarındaki Saltukova’da bulunan Zonguldak Havaalanı’nın daha fonksiyonel kullanılabilmesi, yolcu kapasitesi fazla olan daha büyük uçaklarla seferler düzenlenebilmesi için yıllardır beklenen pistin uzatılması ve genişletilmesine yönelik çalışma hatırlanacağı üzere kısa bir süre önce Ulaştırma Bakanlığı’nın oluru ile başlatılmıştı.

THY’nin pandemi sürecinde bir süre ara verdiği İstanbul-Zonguldak arasındaki seferlerin başlamasının ardından Almanya pazarındaki büyümesini istikrarlı şekilde sürdüren Corendon Airlines da, 2020 yaz sezonunda Almanya -Zonguldak arası direkt uçuşlara 1 Temmuz itibariyle başlamıştı.

Şimdi gözler, THY’ye çevrildi. Çünkü İzmir ve çevresindeki illerde üniversite eğitimi gören gençlerin ebeveynleri başta olmak üzere Ege bölgesi ile iş yapan iş dünyasının en büyük beklentisi THY tarafından İzmir-Zonguldak arasın da direkt uçuşların başlatılması yönünde. Çünkü Bartın ve çevresinden İzmir’e gitmek isteyen yolcular uçak ile ancak İstanbul aktarmalı olarak bir günde gidebiliyor. Bu da vatandaşın hem vakit hem de parasal kaybına neden oluyor. Vatandaşlar, sözkonusu mağduriyetin giderilmesi için THY yönetiminin adım atmasını istiyorlar. 

ETİKETLER : Bartın Zonguldak İzmir THY Corendon Airlines Zonguldak Havaalanı
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi